نگاه«اقتصادنیوز» به مطالب اقتصادی روزنامه‌های مهم جهان

نیویورک تایمز خبرداد؛ دستور تعطیلی ادارات دولتی در کالیفرنیا

کدخبر: 340456
اقتصادنیوز: روزنامه های مطرح جهان، امروز دوشنبه دوازدهم خرداد، درعناوین اصلی خود به اعتراضات اخیر در آمریکا پرداخته‌اند.

اقتصادنیوز گزیده مطالب برخی از این روزنامه‌ها را مرور می‌کند:

بلومبرگ

  • بلومبرگ در گزارش اصلی خود با عنوان «چین واردات برخی محصولات زراعی آمریکا را متوقف می کند» گزارش داد مقامات چین به شرکت های دولتی دستور داده اند خرید برخی کالاهای زراعی از جمله دانه ی سویا را از آمریکا متوقف کنند. این تصمیم در پی افزایش تنش میان پکن و ایالات متحده گرفته شده است. دستور توقف واردات از جانب چین نشان دهنده ی این است که فاز اول توافق تجاری بین دو کشور در معرض خطر قرار دارد.
  • بلومبرگ در ادامه مینویسد: چین در ماه ژانویه توافق کرده است که در سال 2020 36.5 بیلیون دلار محصول زراعی را از آمریکا وارد کند. با این حال، به دلیل شیوع ویروس کرونا و تبعات اقتصادی آن چین تاکنون تنها 3.35 بیلیون دلار واردات زراعی از آمریکا داشته است. اما دلیل اصلی افزایش تنش بین دو کشور پس از آن اتفاق افتاد که ترامپ چین را، به دلیل گمراه کردن جامعه ی جهانی درباره میزان و خطر ویروس کرونا متهم کرد.
  • بلومبرگ در گزارشی دیگر به وضعیت یورو پرداخته و مینویسد: معامله گران ارز تا دو هفته ی پیش نسبت به آینده ی یورو اطمینانی نداشتد، اما حالا به آن خوشبین هستند. ارز یورو امسال بیشترین پیشرفت ماهیانه را داشته است. متخصصان میگویند که خطر سقوط یورو کاهش یافته است.

 

بلومبرگ

بیزنس اینسایدر

  • بیزنس اینسایدر در گزارش اصلی خود اعتراضات آمریکا را پوشش داده است. بیزنس اینسایدر نوشت: پس از روزها اعتراض، افسر پلیس مینیاپولیس به قتل درجه ی سه متهم شد. رئیس پلیس شهر مینیاپولیس آمریکا به خانواده ی فلوید گفت که هر چهار افسر در قتل او "همدست" بوده اند. اعتراضات همچنان در سراسر ایالات متحده ادامه دارد.  

 

ببیزنس اینسایدر

فایننشال تایمز

  • فایننشال تایمز  نیز در گزارش اصلی خود به صحبت های اخیر زاکربرگ پرداخته است و مینویسد: کارمندان فیسبوک به موضع زاکربرگ در مورد ترامپ اعتراض دارند. رییس اجرایی از واکنش نشان ندادن به پست های رییس جمهور امریکا انتقاد کرد.
  • فایننشال تایمز در گزارشی دیگر می نویسد پس از آنکه ترامپ اقدام تلافی جویانه علیه چین را به تعویق اندازد، سهام جهانی پیشرفت می کند.

 

نیویورک تایمز

نیویورک تایمز

  • نیویورک تایمز در گزارش اصلی خود به تظاهرات آمریکا پرداخته است و مینویسد: گزارش های گسترده ای از درگیری در شهرهای مختلف امریکا منتشر شده است. دستور داده شده است که کلیه ادارات دولتی کالیفرنیا در روز دوشنبه تعطیل شوند. در شهر مینیاپولیس نزدیک به دویست نفر از تظاهرکنندگان بازداشت شده اند. متخصصان میگویند ممکن است به علت تظاهرات، موج دوم شیوع کرونا از راه برسد.
  •  نیویورک تایمز در صفحه ی اقتصادی خود در گزارشی با عنوان «کشورهای فقیر با بحران های بدهی رو به رو هستند» به بررسی تاثیرات کرونا بر اقتصاد کشورهای فقیر می‌پردازد و می‌نویسد: پایین بودن نرخ بهره یک دهه گذشته، منجر به اتحاد کشورهای فقیر و سرمایه گذاران بین المللی شده است. حالا همه گیری در حال شکستن این اتحاد است. هم اکنون، ده ها کشور که از سرمایه گذاران خصوصی وام گرفته اند، به علت همه گیری کرونا دچار بحران در بازپرداخت وام شده اند.

 

نیویورک1 تایمز

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما