سعیدی: کمتر از ۵ درصد تست کرونای تیم‌ها مثبت بود/ امکان برگزاری لیگ وجود دارد

کدخبر: 340498
اقتصادنیوز: سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی کشورمان گفت: کمتر از ۵ درصد کل تست‌های گرفته شده از اعضای تیم‌های لیگ برتر فوتبال مثبت شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، دکتر رضا سعیدی سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی در خصوص روند انجام تست کرونای باشگاه‌ها گفت: متاسفانه خبرهایی از باشگاه‌ها اعلام شد که مشخص نبود منبع این خبرها از کجاست. برای ما تنها نتیجه تست pcr مهم است. مقرر شده بود که یک سند از تست‌ها به فدراسیون پزشکی ارسال و نتایج آن توسط کمیته مشخص فدراسیون پزشکی ارزیابی شود. بعد از آن نتیجه ارزیابی ها به سازمان لیگ ابلاغ می شود که این روال کار ما است.

سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی در خصوص اینکه کدام از باشگاه‌ها بودند که تست های شان درست نبود، خاطرنشان کرد: باشگاه‌ها ابتدا هماهنگ نبودند و بعضی از تیم ها تست اشتباه انجام داده بودند که بعد از تذکر ما تست های pcr گرفتند. چند تیم موارد مثبت داشتند که به سازمان لیگ اعلام کردیم که زیر 5 درصد کل تست ها مثبت اعلام شده است. من نمی‌توانم نامی از تیمی ببرم و این کار باید از سوی سازمان لیگ انجام شود.

سعیدی که با برنامه فوتبال برتر گفت و گو می کرد،  ادامه داد: نکته ای که مهم است اینکه ما براساس پروتکل فیفا کار می کنیم و فیفا گفته تست pcr دوبار گرفته شود که ما گفتیم یک بار این تست گرفته شود. با توجه به وضعیت فعلی اگر دستورالعمل ها رعایت شود امکان برگزاری لیگ است مگر اینکه نتایج تست ها تغییر کند. 

سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی در خصوص اینکه بهتر نبود یک آزمایشگاه مشخص برای انجام تست ها در نظر گرفته می شد، تصریح کرد: بیماری کرونا یک بحران نوظهور است و ما رفته رفته خودمان را اصلاح می کنیم. استعلام از وزارت بهداشت گرفتیم و مشخص شد تمام آزمایشگاه‌های وزارت بهداشت مورد تایید است. بحث بعدی هم احراز هویت ورزشکاران بود که کسی دیگر جای کسی تست ندهد.

سعیدی درخصوص همکاری با فدراسیون فوتبال گفت: در کارگروه علمی ما دکتر سیف هم حضور دارد و نظر می دهد و نتایج را ارزیابی می کند و همکاری ما با فدراسیون فوتبال خوب است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما