کدخبر: ۳۴۰۸۳۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مقابله ایران با قانون «سزار» پیام قابل تامل به پوتین

مقابله ایران با قانون «سزار» پیام قابل تامل به پوتین

اقتصادنیوز: سناریوی قانون سزار که آمریکا براساس اطلاعات یک نظامی جدا شده سوری آن را تصویب کرد، ما را به یاد دروغ درباره وجود تسلیحات کشتار جمعی در عراق می اندازد که از آن به عنوان بهانه ای برای اشغال این کشور استفاده شد.

به گزارش اقتصادنیوز جواد الهنداوی در روزنامه الرای الیوم به قانون قیصر(سزار) آمریکا و مقابله ایران با این راهبرد در سوریه پرداخته که در ادامه می خوانیم:

این قانون از حکومت سوریه،ایران و روسیه به عنوان هدف های اصلی محاصره و تحریم یاد می‌کند اما تمام کشورهای عربی تعامل کننده با سوریه را شامل خواهد شد.

بنابراین این قانون امنیت،ثبات،توسعه کشورهای عربی و منطقه را نشانه رفته است و به نفع اسرائیل درصدد تضعیف این کشورها و منطقه است.

عنوان قانون سزار حمایت ازمنافع و حقوق ملت سوریه است؛ اما طبق این قانون پایان دادن به اشغال خاک این کشور از سوی ترکیه، مبارزه با داعش در ادلب،متوقف کردن سرقت نفت شرق سوریه از سوی جریان های مسلح مورد حمایت آمریکا و بیرون راندن آمریکایی ها از خاک سوریه به نفع ملت این کشور نیست.

ارسال نفتکش از سوی ایران به ونزوئلا با نزدیک بودن زمان اجرایی کردن قانون سزار بی ارتباط نبود. ایران از پیامدهای اجرایی شدن این قانون علیه خود،روسیه و سوریه پیشی گرفت.

پیام ایران واضح است با این مضمون که این قانون آمریکایی مانعی در برابر اراده و قدرت ایران برای به شکست کشاندن آن پیش از اجرایی شدنش نیست و ایران به نقض محاصره و تحریم ها  ادامه خواهد، تحریم هایی که علیه سوریه،ونزوئلا و چه بسا یمن اعمال خواهد شد.

ایران با این اقدام روسیه را نیز که در انتظار قانون سزار می‌باشد، خطاب قرار داده است. مضمون پیام ایران به روسیه تشویق این کشور به شکستن قواعد محاصره آمریکا است.

ایران کشور منطقه ای بزرگی است که با این اقدام خود در قبال ونزوئلا و سوریه الگوی روسیه به عنوان قدرتی در شورای امنیت خواهد بود.

ایران بیش از هر زمان دیگری به راهبرد مقابله و به چالش کشیدن ادامه می دهد و از اقدامات بدتر آتی آمریکا پیشی می گیرد و با آن بدون این که منتظر باشد، مقابله می کند و چیزی برای از دست دادن در مقابل آمریکا ندارد و از وضعیت نامناسب ترامپ  در پی شیوع کرونا، مشکلات اقتصادی و انتخابات  بهره برداری می کند.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند