کدخبر: ۳۴۰۸۵۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تلاش برخی کشورها برای پیش خرید واکسن کرونا

اقتصاد نیوز:اتحادیه اروپا قصد دارد با تخصیص ۲.۴ میلیارد یورو از محل صندوق اعتبارات اضطراری نسبت به پیش‌خرید واکسن از پروژه‌های در حال پیشرفت ساخت واکسن کرونا اقدام کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از یورو نیوز، سفرای اتحادیه اروپای کشورهای عضو در نشست روز چهارشنبه خود با بررسی گزارش پیشرفت مذاکرات آلمان، فرانسه، ایتالیا و هلند با شرکت‌های فعال در زمینه کشف و تولید واکسن کرونا با تامین بودجه سفارش واکسن از محل صندوق ابزار پشتیبانی اضطراری(ESI) که به «صندوق روزهای بارانی» شهرت دارد، موافقت کردند.

صندوق «ابزار پشتیبانی اضطراری» توسط کمیسیون اتحادیه اروپا، بازوی اجرایی این اتحادیه، و به نمایندگی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اداره می‌شود.

تلاش اتحادیه اروپا برای افزایش حمایت مالی از پروژه‌های کشف و تولید واکسن کرونا پس از آن شدت گرفت که ایالات متحده تزریق مالی به شرکت‌های داروسازی سانوفی و آسترازنکا آغاز کرد و سفارش تولید میلیون‌ها دوز از واکسن کرونا را پیشاپیش ارائه کرد.

در همین خصوص یک مقام اتحادیه اروپا به رویترز گفت که اصل این اقدام در شرایطی که آمریکا چنین رویه‌ای را در پیش گرفته حتی اگر در عمل با شکست این پروژه‌ها به اتلاف پول بیانجامد، برای نجات جان انسان‌ها و حفظ مالکیت عمومی واکسن‌های احتمالی، ضروری است.

هنوز مشخص نیست که برنامه عملی اتحادیه اروپا و تزریق منابع مالی این اتحادیه، مشمول کدام شرکت‌های داروسازی خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند