کدخبر: ۳۴۰۹۵۸ لینک کوتاه

پاسخ ظریف به پیام تشکر ترامپ و پیشنهاد «توافق بزرگ»

اقتصادنیوز؛ محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در پاسخ به پیام تشکر آمیز دونالد ترامپ، تصمیم دولت آمریکا به خروج از برجام را «قمار احمقانه» مشاوران اخراجی رئیس‌جمهور آمریکا توصیف کرده و گفت زمان اصلاح این اشتباه، به تصمیم واشنگتن بستگی دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛  «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، امروز (جمعه) به قدردانی دو مرتبه‌ای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور ایالات متحده از آزادی یک نظامی پیشین آمریکایی در ایران واکنش نشان داد.

ظریف در صفحه توئیتر خود با به اشتراک گذاشتن تصویری از توئیت تشکر ترامپ، خطاب به وی نوشت: «ما، برخلاف اقدامات زیردستان شما، به تبادل انسان‌دوستانه دست یافتیم».

وی در واکنش به درخواست ترامپ از ایران برای انجام توافق جدید با آمریکا، تصریح کرد: «ما زمانی که شما وارد دفتر [ریاست‌جمهوری] شدید، توافقی داشتیم. ایران و دیگر اعضای برجام هرگز میز را ترک نکردند».

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در ادامه افزود: «مشاوران شما - که اکثراً تا الان اخراج شده‌اند - قمار احمقانه‌ای انجام دادند. اینکه چه زمانی بخواهید آن [اشتباه] را اصلاح کنید، به تصمیم شما بستگی دارد».

ظریف

 

این مطلب برایم مفید است
421 نفر این پست را پسندیده اند