کدخبر: ۳۴۰۹۷۹ لینک کوتاه

اداره پلیس پاریس اعلام کرد؛

اعلام ممنوعیت تظاهرات در فرانسه

اقتصادنیوز؛ پلیس فرانسه تظاهرات از پیش برنامه ریزی شده در اعتراض به قتل یک شهروند سیاه‌پوست آمریکایی را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ پلیس فرانسه برگزاری تظاهرات ضد نژادپرستی روز شنبه در پاریس را به دلیل نگرانی از بروز نا آرامی و شیوع ویروس کرونا ممنوع اعلام کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، اداره پلیس پاریس روز جمعه گفت، تظاهرات روز شنبه در مقابل سفارت آمریکا به‌دلیل نگرانی از بروز نا آرامی و شیوع ویروس کرونا قابل برگزاری نیست.

روز سه شنبه نیز علی‌رغم مخالفت پلیس، تظاهراتی به یاد قتل یک شهروند سیاه‌پوست فرانسوی توسط پلیس در سال ۲۰۱۶، در پایتخت فرانسه برگزار شد.

در این تظاهرات نیروهای پلیس به سمت معترضان گاز اشک‌آور پرتاب کردند و این اعتراضات را به خشونت کشاندند.

آمریکا در روزهای گذشته، پس از انتشار فیلمی از قتل نژادپرستانه یک مرد سیاه‌پوست به دست افسر پلیس به صحنه اعتراض یکپارچه علیه نژادپرستی و خشونت پلیس تبدیل شده است.  

دوشنبه هفته گذشته فیلمی منتشر شد که نشان می‌داد یک افسر سفیدپوست زانویش را روی گردن یک مرد سیاه‌پوست گذاشته است. این حادثه به مرگ فرد سیاه‌پوست که «جورج فلوید» نام داشت منجر شد. 

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند شمار افرادی که ظرف یک هفته گذشته در جریان اعتراضات به نژادپرستی و خشونت پلیس در این کشور دستگیر شده‌اند از ۱۰ هزار نفر گذشته است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند