کدخبر: ۳۴۱۴۳۸ لینک کوتاه

حمله مجدد الله کرم به سیدمحمد خاتمی/ اصلاح‌طلبان نباید در ۱۴۰۰ نامزد داشته باشند

اقتصادنیوز: حسین الله‌کرم دبیرکل شورای هماهنگی حزب الله درباره احتمال کاندیداتوری علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ توسط اصلاح طلبان گفت: با توجه به اینکه رئیس بنیاد باران در یک سخنرانی، موضوع آشتی ملی را مطرح کرد و گفت که احتمالا در آینده نزدیک شاهد تکرار اغتشاشات دی ۹۶ و آبان ۹۸ خواهیم بود و در آن صورت نظام برخورد خواهد کرد و شاهد اوج گیری اغتشاش می‌شویم، لذا ایشان پیشنهاد آشتی ملی را داده بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، الله‌کرم افزود: با این اوصاف بنیاد باران از قانون عبور کرده، چرا که باید اغتشاشات را تقبیح کرده و از کار‌های اشتباه گذشته نظیر ظلم به نظام و مردم در سال ۸۸ عذرخواهی می‌کرد؛ بنابراین شانس داشتن هر گونه نامزد در سال ۱۴۰۰ را باید از جریان اصلاح طلب سلب کرد.

دبیرکل شورای هماهنگی حزب الله گفت: دلیل دوم این است که بخشی از اصلاح طلبان این موضوع را مطرح می‌کنند که برخی از اصولگرایان مثل ناطق نوری و لاریجانی به اصلاح طلبی روی آوردند.

او خاطر نشان کرد: با توجه به این دو موضوع عرض کردم در این صورت احتمالا آقای لاریجانی از حمایت اصلاح طلبان استقبال خواهد کرد؛ همانگونه که از قرار گرفتن در لیست امید در انتخابات مجلس دهم استقبال کرد و با آن وارد مجلس دهم شد.

الله‌کرم درباره احتمال کاندیداتوری محمدجواد ظریف و حمایت اصلاح طلبان از او گفت: گرچه اختلافات میان اصلاح طلبان اقتصادی و اصلاح طلبان سیاسی مطرح است، اما آن‌ها احتمالا روی معرفی دو یا سه نامزد برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ توافق خواهند کرد که آقای ظریف هم می‌تواند درمیان این نامزد‌ها قرار گیرد.

الله‌کرم در پایان اظهار کرد که به نظر او رقابت اصلی میان یک نامزد اصولگرا و یک نامزد انقلابی خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند