کدخبر: ۳۴۱۴۸۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
انتشار یک صفحه از دفترچه خاطرات مقام‌معظم رهبری؛ در دیدار آیت‌الله خامنه‌ای و مرحوم هاشمی با امام چه گذشت+تصویر

انتشار یک صفحه از دفترچه خاطرات مقام‌معظم رهبری؛ در دیدار آیت‌الله خامنه‌ای و مرحوم هاشمی با امام چه گذشت+تصویر

اقتصادنیوز: یکی از روزنوشت‌های آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای که به روایت عیادتشان از امام راحل در فروردین سال ۶۵ اختصاص دارد برای نخستین بار منتشر شد.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی  KHAMENEI.IR متن کامل و تصویر دستخط  مقام معظم رهبری به شرح زیر است:


پنجشنبه؛ ۱۴ فروردین ۱۳۶۵
امروز به زیارت امام رفتم؛ آقای هاشمی را خبر کردم و با هم رفتیم. امام عزیز هنوز اجازه‌ فرودآمدن از تخت را ندارد. به دست‌های او - هر یک- چیزی از سرُم و باتری وصل است. دست چپ امام را که بخاطر تَرک برداشتن سرانگشتان، در دستکش سفیدی پوشیده بود مشتاقانه بوسه زدم. چهره‌ خندان و مهربانش اندکی خسته و بیمارگونه است اما سعی می‌کند نشانه‌ای از افسردگی در آن نباشد. بلافاصله خطاب به من می‌گوید: از شما تقلید می‌کنم (دست دادن با چپ)! من گفتم: بحمدالله حالتان خیلی خوب است. با لحنی که می‌نماید به این اهمیت نمی‌دهد می‌گوید: شما خوب باشید من هم خوبم. بعد رو به هاشمی که پرسیده است آیا چیز فوق‌العاده‌ای هست؟ با لحن رضامند و محکم می‌گوید: هیچ چیز نیست غیر از پیری، و نسبت به همسن‌های خود خیلی خوبم؛ آنها بعضی زیر خاک‌اند و بعضی در خانه‌ خود خوابیده‌اند. از اوضاع جاری و جنگ مسئولانه می‌پرسد و به جواب‌ها بادقت گوش می‌دهد. سمینار دیروز را گفتم. معلوم شد خبرهای آن را از رادیو شنیده و در جریان است. این روح بزرگ، این انسان فوق‌العاده، این دل مطمئن و متوکّل و این عقل قوی و راسخ در همه‌ حالات خود حتی در هنگامی که نیمی از قلب او از کار افتاده است، با همه‌ شخصیّتش زندگی می‌کند: «رُهبانُ اللّیل و اسد النهار.»
گفتنی است، «یادداشت‌های روزانه» حضرت آیت‌الله العظمی‌ خامنه‌ای که دربرگیرنده واقعیت‌هایی از مقاطع حساس انقلاب است، به عنوان بخش مهمی از اسناد تاریخ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در مرکز اسناد دفتر حفظ و نشر آثار معظم‌له نگهداری می‌شود.
این دست‌نوشته‌ها که به صورت روزانه نوشته می‌شود، غالباً مربوط به امور کشور و بیان واقعیت‌های گذشته‌های دور و نزدیک در کوران حوادث و گاهی دربرگیرنده‌ شرح جلساتی است که از سال‌های اول پس از پیروزی انقلاب در بالاترین سطح کشور تشکیل شده است.
پیش از این نیز یک بار در سال ۱۳۸۸، بخشی از یکی از یادداشت‌های روزانه حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای از جلسات سران قوا در تاریخ چهارشنبه 22/5/1365 منتشر شده بود.

 

http://idc0-cdn0.khamenei.ir/ndata/news/45805/C/13990313_0145805.jpg

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند