اذعان نتانیاهو به عدم رضایت آمریکا از الحاق کرانه باختری

کدخبر: 341619
اقتصادنیوز؛ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تاکید کرد که آمریکا هنوز برای إعمال «حاکمیت اسرائیل» بر بخش‌هایی از کرانه باختری، چراغ سبز نشان نداده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد که اختلاف نظرهایی با آمریکایی‌ها در مورد مساحت اراضی که به اراضی اشغالی الحاق خواهد شد، وجود دارد.

بنیامین نتانیاهو در نشستی با روسای شهرک‌های یهودی‌نشین گفت: تنها خواسته آمریکا از اسرائیل بر اساس طرح رئیس جمهور دونالد ترامپ، این است که توافق اصولی برای آغاز مذاکرات با فلسطینی‌ها وجود داشته باشد و بر خلاف موضع اسرائیل، واشنگتن خواهان گفتگو در مورد کشور فلسطین است.

وی با بیان اینکه درصدد است روسای شهرک‌های یهودی نشین‌ را در روند ترسیم نقشه‌ها مشارکت دهد، خاطرنشان کرد که اسرائیل کنترل امنیتی و آزادی آمد و شد را حفظ خواهد کرد، همانطور که وضعیت در حال حاضر نیز اینگونه است.

در همین حال، بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم اسرائیل با بیان اینکه گفتگویی با طرف‌های آمریکایی و دیگر طرف‌ها در مورد طرح الحاق وجود دارد، تاکید کرد که این گفتگوها باید دارای توازن باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما