هیل گزارش داد؛

دست راست «جرج بوش» زوج انتخاباتی جو بایدن می‌شود؟

کدخبر: 341801
اقتصادنیوز؛ پایگاه خبری هیل با توجه به اعتراضات ضدنژادپرستی اخیر و شرایط این کشور در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری، «کاندولیزا رایس» دیپلمات شناخته شده آفریقایی-آمریکایی‌تبار را بهترین گزینه برای معاونت «جو بایدن» دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» اخیراً نام ۱۱ انتخاب خود برای معاونت «جو بایدن» رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات پیش‌روی ریاست‌جمهور آمریکا را منتشر کرد. به نوشته پایگاه خبری «هیل» هر یک از این افراد معقول، باهوش و سخنور هستند و به قانون اساسی احترام می‌گذارند و بنابراین هر کدام می‌توانند انتخاب‌های شایسته‌تری در مقابل ترامپ برای هدایت کشور باشند.

به نوشته هیل، با توجه به اعتراضات گسترده سراسری در آمریکا به قتل هولناک «جورج فلوید» توسط یک افسر سفیدپوست پلیس و همدستانش، بایدن بهتر است و به احتمال زیاد یک شریک انتخاباتی سیاه‌پوست را انتخاب کند. اما در این انتخاب تنها بحث زمان مطرح نیست بلکه صحبت از سیاست هم هست. اگر رای‌دهندگان سیاه‌پوست در سال ۲۰۱۶ مثل زمانی که از «باراک اوباما» حمایت کردند، از «هیلاری کلینتون » حمایت کرده بودند، اکنون او رئیس‌جمهور آمریکا بود و کابوس ملی طولانی با ترامپ هرگز آغاز نشده بود.

پنج نفر از انتخاب‌های واشنگتن پست برای معاونت بایدن سیاه‌پوست هستند، اما هر کدام یک اشکال بزرگ دارند. از این تعداد تنها سناتور «کامالا هریس»، در سطح ملی شناخته شده است. سایر گزینه‌ها شامل «سوزان رایس»، مشاور سابق امنیت ملی؛ «استیسی آبرامز»، قانونگذار سابق ایالت جورجیا؛ «کیشا لنس باتمز»، شهردار آتلانتا؛ و «ول دمینگز»، نماینده مجلس از فلوریدا چنین وجهه‌ای ندارند.

بنابر این گزارش، همچنین هیچ یک از این گزینه‌ها جاذبه لازم برای این سمت را ندارند به خصوص که با توجه به سن بالای بایدن احتمال جایگزینی این شخص به عنوان رئیس‌جمهور بالاست. با این حال، هریس حتی در بین طرفداران دموکراتها در جامعه محبوبیت لازم را ندارد و درست به همین دلیل نتوانست خود را تا رقابت‌های مقدماتی ریاست‌جمهوری برساند.

او نتوانست پاسخ‌های جدید برای مشکلات بنیادی کشور بدهد یا حتی به وضوح آن‌ها را بیان کند. «برنی سندرز»، نامزد حزب دموکرات که به نفع بایدن کنار رفت دست‌کم پاسخهای دست دوم داشت. هریس و سایر نامزدها از جمله بایدن چیزی را گفتند که مردم می‌خواستند بشنوند نه چیزی که نیاز داشتند بشنوند. از بایدن در ادامه کارزار انتخاباتی‌اش هم انتظار نمی‌رود خیلی واقعی به مسائل بپردازد. پیام اصلی او این است «دونالد ترامپ» نیست و همین می‌تواند باعث پیروزی دموکرات‌ها شود.

هیل در ادامه نوشت: با توجه به این نکات و این که بایدن در صورت پیروزی پیرترین رئیس‌جمهور آمریکا خواهد بود و معاون وی باید آمادگی جایگزینی‌اش را داشته باشد، «کاندولیزا رایس» بهترین گزینه برای معاونت اوست. او در دوره ریاست‌جمهور «جورج بوش» وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی کاخ سفید بود. رایس همچنین در دوره «جیمی کارتر» و بوش پدر به عنوان کارآموز وزارت خارجه  خدمت کرده است.

به نوشته هیل، او گرچه جمهوری‌خواه است اما متعصب نیست. بنابراین در نظر مستقل‌ها گزینه خوبی است. انتخاب رایس باعث اتحاد می‌شود و در نتیجه نه تنها ترامپ را از آرای میانه‌روها محروم می‌کند، بلکه میلیون‌ها رای دست راستی را هم از او خواهد گرفت. کاندولیزا رایس می‌تواند کشور را به آن شکل که نیاز است اداره کند و این به دلیل دانش او در زمینه امور خارجه، تجربه‌اش در زمینه امنیت ملی و ارتباط نزدیکش با سران کنونی و سابق جهان میسر خواهد شد.

رایس اخیراً در ادامه انتقادهای چهره‌های ارشد جمهوری‌خواه آمریکایی از مواضع «تفرقه‌افکنانه» رئیس‌جمهور این کشور در قبال اعتراضات اخیر، از دونالد ترامپ خواست  از توییت کردن درباره مسائل مهم از قبیل «زخم عمیق» نژادپرستی دست بردارد و با مردم آمریکا با زبان وحدت سخن بگوید.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما