کدخبر: ۳۴۱۸۰۴ لینک کوتاه

جنگنده «اف-۳۵» آمریکا بار دیگر دچار سانحه شد

اقتصادنیوز؛ یک فروند جنگنده گرانقیمت «اف-۳۵» نیروی هوایی آمریکا حین فرود در یک پایگاه هوایی دچار نقص فنی شد.

به گزارش گاقتصادنیوز به نقل از فارس، در ادامه سلسله اتفاقات پیش آمده برای جنگنده‌های گرانقیمت «اف-35» آمریکا، یکی از این نوع جنگنده‌ها حین فرود دچار نقص فنی شد.

به نوشته وبگاه «ارفورس تایمز» در جریان این سانحه که روز دوشنبه رخ داد عراده هواپیمای یک فروند جنگنده اف-35 در پایگاه هوایی «هیل»  هنگام فرود از جا کنده شد. این جنگنده متعلق به یگان شکاری 388 آمریکا بود و پس از بازگشت از ماموریت آموزشی بازگشته  دچار این مشکل شد.

 به  گفته مقامات نیروی هوایی آمریکا، باند پایگاه هوایی هیل اینک به دلیل سقوط عراده این جنگنده بسته شده است. هواپیماهای  دیگر روز گذشته هنگام فرود در باند این پایگاه محبور به تغییر مسیر شدند. گفته می شود که تققیقات جامعی درباره علت این حادثه در حال انجام است.

 وبگاه «بالگرین میلیتری» نیز در این زمینه نوشت که خلبان این جنگنده پس از این سانحه و ترک این هواپیما برای معاینات پزشکی به بیمارستان اعزام شد.این جنگنده پرهزینه به دلیل محاسبات غلط در طراحی و خطاهای نرم افزاری مورد انتقاد اهل فن قرار دارد.

چندی قبل نیز یک فروند جنگنده «اف-35 لایتنیگ دو» نیروی هوایی آمریکا بحین یک پرواز‌ آموزشی معمول سقوط کرد. در حال انجام پرواز آموزشی شبانه در پایگاه نیروی هوایی «ایگلین» در فلوریدا سقوط کرد.خلبان جنگنده مذکور موفق به خروج از هواپیما شد و وضعیت جسمانی وی به ثبات رسیده است. پایگاه هوایی ایگلین در بیانیه‌ای اعلام کرد که سقوط این جنگنده اف ۳۵، خساراتی را محل وقوع حادثه برجای نگذاشته است و تحقیقات درباره علت سقوط آغاز شده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند