کدخبر: ۳۴۱۸۳۵ لینک کوتاه

فروش مجازی یخچال با قیمت نجومی ۲۵۰میلیون تومان ! + عکس

اقتصاد نیوز: با افزایش تحریم ها بسیاری از برندهای مطرح لوازم خانگی خارجی مثل سامسونگ و ال جی تصمیم گرفتند فعلا محصولات خود را وارد بازار ایران نکنند. همین موضوع باعث افزایش قیمت این لوازم در بازار شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز، فروش یخچال های لاکچری با قیمت ۱۶۰ تا ۲۵۰ میلیون تومانی در فضای واقعی و مجازی تعجب بسیاری را برانگیخته است.

با چرخی در فضای مجازی می توان به راحتی هر وسیله ای را با قیمت های متفاوت بخریم. اما مسئله ای که وجود دارد افزایش سرسام آور قیمت برخی از لوازم هاست که دود را از کله متقاضیان بلند می کند. یخچالی با برند خارجی که به قیمت ۱۶۰ تا ۲۵۰میلیون تومان به فروش می رسد درست هم قیمت یک خودرو!

قیمت نجومی یخچال

سید مرتضی میری رئیس اتحادیه لوازم خانگی درباره علت افزایش قیمت نجومی لوازم خانگی در بازار و همچنین فروش یخچال ۲۵۰ میلیون تومانی به باشگاه خبرنگاران گفت: بیش از ۲ سال است که واردات لوازم خانگی کاملا ممنوع شده است. اگر لوازمی در بازار موجود است یا قاچاق به شمار می‌رود یا از قبل در انبار موجود بوده است.

به گفته رئیس اتحادیه لوازم خانگی در حال حاضر ۸۰ درصد لوازم خانگی ساخته شده در بازار قاچاق و ۲۰ درصدآن شرکتی است.

این مقام مسئول ادامه داد: مسئله‌ای که وجود دارد قاچاق لوازم خانگی هم رو به کاهش است که همین موضوع می‌تواند باعث افزایش قیمت‌ها شود چرا که دیگر وارد نمی‌شود و وسایلی که در انبار موجود است مانند طلا نایاب می‌شوند و استقبال از آن‌ها افزایش می‌یابد.

میری ادامه داد: مشکلی که وجود دارد گرانی بیش از اندازه برخی لوازم خانگی است به طوری که قبل از عید ماشین ظرفشویی آلمانی ۸ میلیون تومان بود، اما در حال حاضر برند ایرانی این کالا ۱۲ میلیون تومان شده است. نیاز است سازمان حمایت به این موضوع ورود کند تا بتوان قیمت‌ها را کنترل کرد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند