کدخبر: ۳۴۱۹۳۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اعزام نیروهای آمریکایی به عربستان /دفاع دوباره ترامپ از به شهادت رساندن سردار سلیمانی

اعزام نیروهای آمریکایی به عربستان /دفاع دوباره ترامپ از به شهادت رساندن سردار سلیمانی

اقتصادنیوز :رئیس جمهور آمریکا در نامه‌ای به مجلس نمایندگان این کشور با مطرح کردن ادعاهایی درباره نقش ایران در منطقه، از اقدام تروریستی‌ به شهادت رساندن سردار شهید قاسم سلیمانی دفاع کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در بخشی از نامه‌ خود به رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پیرامون فعالیت نظامیان آمریکایی در مناطق مختلف، با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران، از اقدام تروریستی‌اش در به شهادت رساندن سردار شهید قاسم سلیمانی در عراق دفاع کرده و نوشت: همان‌طور که در ماه ژانویه گزارش شد، من در واکنش به شمار رو به افزایش حملات از جانب ایران و شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران علیه نظامیان آمریکایی و منافع آمریکا در منطقه خاورمیانه دستور حمله‌ای در عراق علیه قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را صادر کردم.

ترامپ در ادامه اظهار کرد: من برای حمایت از کارکنان نظامی آمریکا، بازداشتن ایران از انجام دادن یا پشتیبانی  حملاتی بیشتر علیه نظامیان و منافع آمریکا، پایین آوردن توان ایران و شبه نظامیان تحت حمایت نیروهای قدس برای انجام دادن حملات و پایان دادن به گسترش راهبردی حملات و تهدیدهای ایران علیه منافع آمریکا دستور این اقدام را صادر کردم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه درباره اعزام نظامیان آمریکایی به عربستان سعودی در این نامه ادعاهایی دیگر علیه ایران مطرح کرده و گفت: نیروهای مسلح آمریکا برای حفاظت از نظامیان و منافع آمریکا در منطقه در برابر عملکرد خصومت‌آمیز ایران و گروه‌های تحت حمایت آن به عربستان سعودی اعزام شده‌اند. این نظامیان که در هماهنگی با دولت عربستان فعالیت می‌کنند، توان دفاعی هوایی و موشکی ایجاد کرده و از عملیات نیروی هوایی ارتش آمریکا پشتیبانی می‌کنند. تعداد کلی نظامیان آمریکا در عربستان سعودی حدودا 3600 نفر است.

ترامپ در ماه ژانویه سال میلادی جاری دستور حمله پهپادی علیه سردار شهید قاسم سلیمانی در بغداد را صادر کرد. این اقدام تروریسی آمریکا با عملی شدن وعده انتقام سخت ایران و موشک‌باران پایگاه نظامی آمریکا در عین‌الاسد عراق از جانب کشورمان پاسخ داده شد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند