کدخبر: ۳۴۲۰۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چین: آمریکا خودرای است

اقتصادنیوز: یکی از سخنگویان وزارت خارجه چین اظهارات مقام‌های آمریکایی را محکوم کرد و آنها را «خود رای» خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،  سخنگوی وزارت خارجه چین عصر چهارشنبه به وقت تهران در واکنش به سخنان مداخله جویانه وزیر خارجه آمریکا گفت، جهان متنوع است و همه باید حق تصمیم گیری و انتخاب مستقل داشته باشند.

«هوا چونینگ» از سخنگویان وزارت خارجه چین در توییتی در پاسخ به «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا  در انتقاد از وعده‌های چین در زمینه هنگ کنگ نوشت: «از منظر برخی سیاستمداران آمریکایی، اگر کسی در حمله به چین از ایالات متحده پیروی نکند، باید او را تحت فشار قراردارد. این خود رایی است. جهان متنوع است و همه باید حق تصمیم گیری و انتخاب مستقل داشته باشند.»

سفیر چین در روسیه نیز عنوان کرده که برخی کشور‌های غربی مسئول ناآرامی‌های هنگ کنگ هستند و برای حمایت از اعتراضات در این منطقه خودمختار پول و سلاح می‌فرستند. «ژانگ هانهوی» سفیر چین در روسیه روز چهارشنبه در نشستی  آنلاین گفت که کشور‌های غربی مسئول ناآرامی‌ها در هنگ‌کنگ هستند. 

فرماندار هنگ‌کنگ نیز اخیرا در واکنش به سخنان تحریک‌آمیز مقامات آمریکایی برای به راه انداختن ناآرامی جدید در این منطقه گفته بود، تصویب لایحه جدید امنیت ملی، خدشه‌ای به استقلال قضایی هنگ‌کنگ وارد نمی‌کند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند