نقش ماسک در پیشگیری از موج دوم کرونا

کدخبر: 342411
​اقتصاد نیوز:یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که پوشیدن ماسک صورت می‌تواند کمک زیادی به جلوگیری از موج دوم کرونا داشته باشد. این مطالعه نشان می‌دهد ماسک صورت می‌تواند احتمال ابتلا به موج دوم کرونا را کاهش دهد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، در حال حاضر بیش از دو ماه است که به آمریکایی‌ها توصیه می‌شود هر زمان که در جمع بیرون می‌روند یا با افراد دیگر ارتباط برقرار می‌کنند ماسک صورت خود را بپوشید، زیرا انجام این کار می‌تواند به جلوگیری از شیوع تاج کمک کند.

به نظر می‌رسد استفاده از ماسک‌های بهداشتی فایده بزرگی دارد، زیرا پیش بینی‌های جدید انجام شده توسط دانشگاه کمبریج حاکی از آن است که اگر ۱۰۰ درصد از مردم در تمام مدت ماسک صورت بپوشند می‌توان از موج دوم احتمالی کرونا پیشگیری کرد. انجام این کار همچنین به ایمنی بیشتر جامعه کمک کند در حالی که همه منتظر هستیم تا یک واکسن به طور کامل توسعه یابد و وارد بازار شود.

خوشبختانه، این مطالعه پیش بینی کرده است که اگر حداقل نیمی از این تعداد (یا ۵۰ درصد) با پوشیدن ماسک صورت وارد جامعه شوند، هنوز هم شرایط خوبی خواهیم داظت و می‌توانیم منحنی را صاف کنیم. رتاتا رتکوته پزشک و عضو تیم کمبریج در این خصوص گفت: «ما از استفاده گسترده از ماسک‌ها حمایت می‌کنیم و دستاورد‌ها می‌توانند قابل توجه باشند.»

با این وجود به نظر می‌رسد مردم از رعایت قوانین خسته شده اند و حتی فاصله اجتماعی را نیز به خوبی رعایت نمی‌کنند. این موضوع می‌تواند به مرور زمان خطرناک باشد. گفته می‌شود، متخصصان و کارمندان مراقبت‌های بهداشتی موافق هستند که پوشیدن ماسک هنوز هم یکی از بهترین راه‌های اولیه برای کمک به صاف کردن رشد منحتی کرونا است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما