راهکار تازه برای برگزاری فوتبال در ایران

کدخبر: 342416
اقتصاد نیوز:یکی از مهم‌ترین بحث‌های این روزهای فوتبال کشورمان موضوع برگزاری یا عدم برگزاری ادامه لیگ نوزدهم در شرایط شیوع ویروس کروناست؛ با وجود اینکه سازمان لیگ اعلام کرده مسابقات این فصل با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود اما بعضی از تیم‌های لیگ برتری توانایی فراهم کردن شرایط بهداشتی را ندارند و علاوه بر این شرایط چند شهر که در لیگ برتر هم نماینده دارند همچنان قرمز است که باعث نگرانی‌های زیادی پیرامون میزبانی آن‌ها شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از آی اسپورت، امکانات بهداشتی لازم در تمامی هتل‌ها وجود ندارد و هم‌چنین پروازهایی که تیم‌ها باید برای رفتن به شهر محل بازی انجام دهند به ریسک برگزاری بازی‌ها می‌افزاید.

در این بین یکی از راه‌هایی که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ می‌توانند به آن فکر کنند برگزاری متمرکز مسابقات در شهر تهران با رعایت تمامی پروتکل‌هاست. شهر تهران از نظر امکانات ورزشی و اقامتی شرایط مطلوبی دارد و تیم‌های مختلف می‌توانند با اقامت در تهران مسابقات را ادامه دهند. سازمان لیگ می‌توانند با آماده کردن شرایط بهداشتی تیم‌ها را شهر تهران متمرکز کند و در شرایط قرنطینه کامل قرار دهد. مسابقات هم با نظارت کامل در ورزشگاه‌های مختلف تهران و با رعایت دقیق پروتکل‌ها برگزار شود. شهر تهران در حال حاضر به جز ورزشگاه آزادی از چند ورزشگاه مناسب دیگر مانند تختی، دستگردی، تهرانسر، شیرودی و پیکان‌شهر هم برخوردار است و علاوه بر این ورزشگاه‌ها می‌توان از ورزشگاه انقلاب کرج و شهرقدس هم استفاده کرد.

با توجه به این‌که سیاسیت فدراسیون و سازمان لیگ ادامه این فصل است، باید ترتیبی اتخاذ شود که ریسک برگزاری مسابقات را کاهش دهد که برگزاری مسابقات در شهر تهران چنین امکانی را فراهم می‌سازد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما