کدخبر: ۳۴۲۴۵۰ لینک کوتاه

آخرین اخبار حریق کلیسای محوطه هگمتانه همدان

اقتصادنیوز: رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش‌سوزی بامداد امروز جمعه به کلیسای محوطه تاریخی تپه هگمتانه این شهر آسیبی نرسانده است و با حضور به موقع نیروها اطفا حریق انجام شد.

به گزارش اقتصادنیوز محمدرضا بیاناتی درباره آتش سوزی بامداد جمعه ۲۳ خردادماه در ضلع شرقی تپه باستانی هگمتانه و قسمت پایانه اتوبوس‌های سرگذر به خبرنگار ایرنا افزود: علت این آتش سوزی علف های خشک اطراف کلیسا بود که یا به دلیل گرمای هوا و یا بی احتیاطی رهگذران اتفاق افتاد.

وی بیان کرد: پوشش خشک مراتع این شهر با توجه به فصل گرما و افزایش دما مستعد آتش‌سوزی است و از مردم تقاضا داریم به حفظ پوشش گیاهی توجه جدی داشته باشند.

بیاناتی خاطرنشان کرد: آتش سوزی مراتع علفزار خشک در روزهای اخیر افزایش چشمگیری یافته است و با فرا رسیدن فصل تابستان و افزایش دما نیز به طور قطع بیشتر خواهد شد.

رییس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی همدان یادآور شد: این روزها حجم عملیات های اجرایی آتش نشانان همدانی به این مهم اختصاص یافته و بیشتر تماس های مردم آتش سوزی در طبیعت به ویژه علفزارها است.

سه هزار هکتار باغ های حریم شهر همدان و ۵۸۰ هکتار پارک‌ و فضای سبز داخل محدوده در همدان وجود دارد که وسعت برخی از نقاط به ویژه حاشیه نشین ها را علف های هرز و خشکیده پوشانده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند