کدخبر: ۳۴۲۴۸۶ لینک کوتاه

ضدیت با اسلام در کارنامه عضو جدید تیم ترامپ

یک رسانه آمریکایی گزارش داد که نامزد مورد نظر کاخ سفید برای تصدی سمت معاونت وزارت دفاع آمریکا سابقه زیادی در اسلام‌هراسی دارد و این مسئله را در اظهارات خود به خوبی نشان داده است.

به گزارش ‌اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری سی‌ان‌ان روز جمعه گزارش داد که ژنرال بازنشسته «آنتونی تاتا» که از سوی کاخ سفید به‌عنوان نامزد تصدی سمت معاونت وزارت دفاع آمریکا به سنای این کشور معرفی شده است،‌ ید طولائی در اسلام‌هراسی دارد و در موقعیت‌های مختلف علیه اسلام و مسلمانان صحبت کرده است.

آنتونی تاتا که در صورت تأیید صلاحیتش در سنای آمریکا به سومین مقام قدرتمند پنتاگون تبدیل خواهد شد و بر اموراتی همچون سیاستگذاری، امنیت ملی، راهبرد دفاعی، بازدارندگی هسته‌ای و برنامه‌های و سیاست‌های مرتبط با همکاری‌های امنیتی نظارت خواهد داشت، در سال 2018 در چندین پیام توئیتری اسلام را «خشن‌ترین و سرکوبگرترین دین» معرفی کرده بود.

یک سال قبل از آن نیز وی از رئیس‌جمهور پیشین آمریکا یعنی باراک اوباما -که به گفته او ریشه اسلامی دارد- به عنوان «رهبر تروریست‌ها» و «رئیس‌جمهوری که بیش از هر رئیس‌جمهور دیگری در تاریخ آمریکا به مسلمانان کمک کرده» نام برده و مدعی شده بود که دلیل توافق هسته‌ای با ایران در دولت قبلی آمریکا این بوده است که باراک اوباما از اسرائیل بیزار بوده و قصد داشته به ایران برای ویران کردن اسرائیل کمک کند!

این ژنرال بازنشسته آمریکایی همچنین چندین بار دیگر در شبکه‌های اجتماعی علیه دین اسلام صحبت کرده و از آنچه «عادی‌سازی اسلام در آمریکا» می‌خواند به‌شدت انتقاد کرده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند