کدخبر: ۳۴۲۶۰۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کشف علائم پنهان ویروس کرونا

اقتصاد نیوز:یک زیست شناس عبارت « بدون علائم» برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا را درست ندانست و آنها را دارای علائم پنهان نامید.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از اسپوتنیک، دکتر علوم زیست ‌شناسی، آنچا بارانوا ذکر کلمه "بدون علائم" در توصیف برخی بیماران مبتلا به ویروس کرونا را بی معنی خواند. 

به گفته این متخصص، این کلمه تاکید می کند که فرد بیمار نیست، اما در عین حال ممکن است ارگان های داخلی وی مشکل داشته باشد. بارانوا خاطرنشان کرد که اغلب "بدون علامت" جوانانی هستند که مورد توجه پزشکان قرار نمی گیرند. آنها در امور دیگر به متخصصان مراجعه می کنند.

بر این اساس، این متخصص تعدادی از علائم پنهان این بیماری را شناسایی کرد.

وی افزود: " به عنوان مثال، لازم بود که لوزالمعده را معاینه و سی تی اسکن انجام شود، اما معلوم شد که فرد دارای آسیب ریه است. اگر اندازه ریه ها کنترل می شد، همه اینها می توانست بدون سی تی اسکن مشخص شود. اگر اندازه ریه شروع به کاهش کرد، نشان دهنده وجود بیماری ویروس کرونا می‌باشد. "

وی خاطرنشان کرد: اندازه‌گیری حجم ریه مفید خواهد بود اگر قبل از همه گیری، افراد اندازه گیری ریه های خود را انجام داده باشند، در این حالت می توان حجم آنها را مقایسه کرد.

این متخصص توصیه می کند: " اگر آزمایش COVID-19 را مثبت دریافت کرده اید و علائم آن را احساس نمی کنید، باید سی تی اسکن انجام بدهید و ببینید چه مشکلی در ریه ها دارید."

بارانوا خاطر نشان کرد: " افراد آلوده به ویروس کرونا همچنین ممکن است متوجه کاهش عملکرد کلیه نشوند. برای تعیین این امر، لازم است آزمایش خون انجام شود.

قرمزی چشم، یکی دیگر از علائم نادر ابتلا به کرونا

براساس داده‌های در دسترس، پزشکان بر این باورند که ۱ تا ۳ درصد از مبتلایان به کووید ۱۹ دچار التهاب ملتحمه یا قرمزی چشم می‌شوند. این اتفاق زمانی می‌افتد که ویروس بافتی به نام ملتحمه را که قسمت سفید چشم یا قسمت داخلی پلک شما را پوشانده است، آلوده می‌کند.

علاوه بر این، تعدادی از نشریات علمی دوره "بدون علامت" این بیماری را در زنان باردار شرح می دهند که پس از زایمان و آزمایش جفت نوزاد، متوجه می شوند که به این بیماری آلوده شده اند.

این مطلب برایم مفید است
67 نفر این پست را پسندیده اند