کدخبر: ۳۴۲۸۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
برای مقابله با اسرائیل از ایران و ترکیه کمک بگیرید

وزیر خارجه سابق اردن:

برای مقابله با اسرائیل از ایران و ترکیه کمک بگیرید

اقتصادنیوز؛ وزیر امور خارجه سابق اردن در سخنانی از کشورش خواست برای مقابله با طرح های مقامات رژیم اشغالگر اسرائیل برای الحاق کرانه باختری و الاغوار به ایران و ترکیه دست یاری دراز کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ «مروان المعشر» در اظهاراتی که از سوی سایت های محلی اردن منتشر شد، گفت: در سایه تغیبر قابل توجه در ماهیت ائتلاف ها با کشورهایی نظیر آمریکا و یا کشورهای حاشیه خلیج (فارس)، هیچ ایرادی ندارد که در راستای متنوع سازی گزینه های اردن، زمینه های همکاری با ایران و ترکیه علی رغم اختلافات فراهم شود.

المعشر با تاکید بر اینکه چنین موضوعی لزوما به معنای موفقیت در متوقف کردن الحاق سرزمین های اشغالی فلسطین به اسرائیل نیست، بیان کرد: اگر موضوع الحاق به واقعیت تبدیل شود، باید دست از این موضوع برداریم که تشکیل دو کشور تنها راه حل است زیرا از در آن صورت چنین راه حلی از بین رفته و در آن صورت ما باید برای حفظ حضور فلسطین تلاش کنیم.

وزیر خارجه سابق اردن با اشاره به اینکه مردم فلسطین امروز از توطئه هایی که علیه آنها چیده می شود بویژه توطئه های مربوط به مهاجرت کاملا آگاه شده اند، افزود: مطالعات نشان می دهد که میزان تمایل به مهاجرت در همه کشورهای عربی به جز فلسطین به طرز چشمگیری افزایش یافته است و دلیل آن هم آگاهی فلسطینی ها و تمایل آنها برا حفظ سرزمینشان است.

معشر در پایان تاکید کرد: نمی تواند به جوبایدن نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا دل بست. هرچند او مخالف طرح الحاق سرزمین های فلسطین است و این موضوع را رسما هم اعلام کرده اما با این حال او نیز به اسرائیل نزدیک است حتی اگر به رئیس جمهور فعلی نزدیک نباشد.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند