​خطر کرونا گرفتن در مترو چقدر است؟

کدخبر: 343018
اقتصاد نیوز: مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به نگرانی‌ها درباره افزایش احتمال شیوع کرونا در محیط‌های سربسته پاسخ داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از میزان، فرنوش نوبخت به سوالی مبنی بر اینکه احتمال شیوع کرونا در محیط سربسته و این نگرانی درباره حضور مسافران در متروی تهران پاسخ داد و گفت: ما طبق پروتکل بهداشتی تمامی هواسازهای مترو را فعال کردیم و از صبح تا شب هواکش‌ها را روشن نگه می‌داریم که این هوا جریان داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: این نگرانی زمانی به وجود می‌آید در محیط بسته باشیم و در شرایط فعلی قطارهای ما در حال حرکت هستند و هواسازهای خیلی بزرگی در ایستگاه‌ها داریم و همه این عوامل باعث جابه‌جایی هوا می‌شوند چراکه حفظ سلامت مسافران و همکاران خودمان در شهر زیرزمینی مترو از اولویت‌های اصلی ماست.

نوبخت خاطرنشان کرد: ما به طور مستمر در حال بررسی این مساله هستیم که هواسازها به طور مداوم در حال فعالیت باشند در کنار اینکه کولرها هم روشن هستند و این مساله از این جهت برای ما اهمیت دارد که مردم به خاطر گرما ماسک خودشان را برندارند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با بیان اینکه امیدواریم مردم بتوانند با خیالی راحت از متروی تهران استفاده کنند، تصریح کرد: باز هم بر این مساله تاکید می‌کنیم که مردم در استفاده از ماسک برای استفاده از مترو با ما همکاری کنند تا همه در سلامت باشند.

وی با اشاره به ضرورت رعایت‌ پروتکل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: بر اساس پروتکل‌ها اگر دو نفر ماسک داشته باشند، احتمال انتقال ویروس کرونا به حداقل می‌رسد و من از مردم خواهش می‌کنم که این مساله را جدی بگیرند و در تمامی مدت حضورشان در مترو از ماسک استفاده کنند.

نوبخت با بیان اینکه وزارت بهداشت جهانی نیز استفاده از ماسک را در پیشگیری از کرونا مهم ارزیابی کرده است، تصریح کرد: همه باید نسبت به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا اهتمام داشته باشیم تا بتوانیم با این بیماری هرچه سریع تر برخورد کنیم.

تیتر یک
  • نرخ سود مداخله در قله زمستان ۹۹

    اقتصادنیوز: تزریق نقدینگی در بازار باز با هدف تثبیت در عملیات این هفته بازار باز رخ داد. این در حالی است که اعتبارات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما