ادعای مدیرکل آژانس:

ایران نگرانی‌های آژانس را برطرف نکرد، خواستار دسترسی به سایت‌ها شدیم

کدخبر: 343063
اقتصادنیوز؛ «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست مطبوعاتی بعد از جلسه شورای حکام مدعی شد از آن جا که ایران نگرانی‌های آژانس را برطرف نکرد، خواستار دسترسی به سایت‌ها شدیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «رافائل گروسی»، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست مطبوعاتی بعد از جلسه شورای حکام مدعی شد از آن جا که ایران نگرانی‌های آژانس را برطرف نکرد، خواستار دسترسی به سایت‌ها شدیم.

گروسی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره تمایل آژانس برای دسترسی به سایت‌های بیشتر در ایران گفت: در این مرحله چنین قصدی نداریم.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص اینکه آیا آژانس به دنبال صدور قطعنامه‌ای علیه ایران است گفت: این امر مطلقا به شورای حکام مربوط است که تصمیم بگیرند چگونه به گزارش ما پاسخ دهند. من به دنبال مسیر خاصی نیستم که شورای حکام از آن طریق به ایران پاسخ بدهد. مسئولیت من آن است که وقتی می‌بینم مساله‌ای مرتبط و مهم وجود دارد که باید در پیشگاه شورای حکام قرار گیرد، این کار را انجام دهم.

وی در ادامه در سوالی درباره مذاکرات در خصوص مسئله ایران گفت: زمینه‌هایی وجود دارد که همکاری ما در آن‌ها در حال انجام است اما در بخش‌هایی به طور واضح با هم اختلاف داریم. یک بسته مختلط است. امیدواریم بتوانیم بهتر عمل کنیم.

دبیرکل آژانس در خصوص فعالیت‌های استخراج اورانیوم در عربستان و فعالیت‌های هسته‌ای این کشور گفت هر زمان هر گونه فعالیت هسته‌ای در جریان باشد، آژانس نیز باید در آنجا در زمینه آموزش، آماده‌سازی و کمک‌رسانی حضور داشته باشد. 

او در سوالی درباره نگرانی‌ها در خصوص این که عربستان هنوز با رژیم بازرسی‌های گسترده‌تر موافقت نکرده و همچنین پروتکل مقدایر کم را لغو نکرده، گفت امیدوار است عربستان سعودی اقدامات درست را اتخاذ کند. وی تاکید کرد تصور نمی‌کند مشکلی در این خصوص وجود داشته باشد.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید