افشای پنهان کاری دولت ترامپ درباره شیوع کرونا

کدخبر: 343261
اقتصاد نیوز: «مایک پنس»، معاون رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه فرمانداران ایالت‌ها را تشویق کرد ادعاهای دولت را در خصوص همه‌گیری مرگبار کرونا در آمریکا تکرار کنند. این در حالی است که شواهد گمراه‌کننده بودن ادعاهای دولت آمریکا را ثابت کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس؛ پنس در تماسی با فرمانداران که صوت آن به دست روزنامه «نیویورک تایمز» رسیده، از آن‌ها خواست به شهروندان خود توضیح دهند که گسترده بودن تعداد آزمایش‌ها دلیل بالا بودن آمار تعداد مبتلایان است. او همچنین از آن‌ها خواسته به مردم بگویند که این کشور به صورت ایمن در حال بازگشایی است.

بنابر تحلیل داده‌های جمع آوری شده توسط نیویورک تایمز، میانگین ۷ روزه ابتلا در چندین ایالت از ۳۱ ماه مه افزایش پیدا کرده و دست‌کم در ۱۴ ایالت میانگین نرخ ابتلا با شیب بیشتری نسبت به میانگین تعداد آزمایش‌ها در حال افزایش است.

این در حالی است که معاون ترامپ با دست‌کم گرفتن میزان کلی شیوع، تاکید کرده که برخی ایالت‌ها شاهد خیزش مقطعی ابتلا هستند. او در صحبت‌هایش با نادیده گرفتن این نظر که شیوع در جامعه علت اصلی افزایش است، بر مکان‌های خاص مثل خانه‌های سالمندان تمرکز کرد.

پنس مدعی شد: با وجود افزایش گسترده آزمایش، همچنان روزانه به طور میانگین حدود ۲۰ هزار مورد ابتلا را ثبت می‌کنیم، که از ۶ هفته قبل به میزان قابل توجه‌ای کاهش داشته است.

طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ ۳۹۰ نفر دیگر، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱۱۶ هزار و ۱۲۲ نفر رسید.

دانشگاه جانز هاپکینز همچنین گزارش کرد که در شبانه روز گذشته، ابتلای ۱۹ هزار و ۴۳۰ مورد جدید به کرونا مورد تأیید قرار گرفته است تا مجموع مبتلایان به این ویروس ناشناخته در ایالات متحده آمریکا به دو میلیون و ۱۱۳ هزار و ۴۸۸ نفر برسد. این کشور به لحاظ تعداد ابتلا و قربانی در جایگاه نخست کشورهای درگیر در جهان قرار دارد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما