بایکوت ترامپ از سوی نهادهای اطلاعاتی چه معنایی می‌دهد؟

ارتش آمریکا تصمیم به شکست ترامپ در انتخابات گرفت

کدخبر: 343319
ارتش آمریکا برای شکست ترامپ در انتخابات بدون تقلب تصمیم نهایی را گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز، القدس العربی (انگلستان) نوشت:

1-پس از شکافی که در آمریکا به علت رفتار رئیس جمهور در قبال موضوع جرج فلوید ایجاد شد، شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا محتمل شده است. نشانه های بسیاری وجود دارد که این مسئله را تایید می کند.

2- دراین راستا می توان داده های ساختاری را برشمرد که از پیش شکست دونالد ترامپ را تعیین می کند. مسئله در اینجا وقوع تقلب در انتخابات نیست بلکه وتوی او از سوی نهادهای مهم کشور یعنی ارتش و اطلاعات و دستگاه دیپلماسی این کشور مورد نظر می باشد.

3-ترامپ در جریان موضوع جرج فلوید در جهت تقسیم کشور حرکت کرد و تلاش کرد از ارتش برای سرکوب اعتراضات استفاده کند . این امر به طغیان ژنرال ها انجامید.

4-برجسته ترین موضع گیری ژنرال های ارتش یکی مقاله جیمز ماتیس وزیر دفاع سابق ترامپ و دیگری موضع گیری مارک میلی فرمانده ستاد مشترک آمریکا است. ماتیس ترامپ را متهم کرد که قانون اساسی را نقض می کند و در جهت تفرقه مردم گام برمی دارد. میلی نیز به فرماندهان نظامی آمریکا در ایالت های این کشور دستور داد علیه تظاهرات مداخله نکنند. 

5-موضع گیری این دو فرد معنای مهمی دارد زیرا ماتیس وزیر دفاع پیشین ترامپ محسوب می‌شد و میلی همچنان در حال خدمت است و نمی تواند اظهاراتی سیاسی بیان کند که سرکشی علیه تصمیم رئیس جمهور تفسیر شود.

6-فرماندهان اطلاعاتی آمریکا غیر نظامی یعنی "سی آی ای" ونظامی "دی آی ای" و آژانس امنیت ملی "ان سی آی" نیز نسبت به خطرناکی ترامپ برای امنیت ملی هشدار دادند.

7-موضع دستگاه دیپلماتیک آمریکا را نیز باید به این جریان افزود. به این ترتیب که دیگر بسیاری از سفارتخانه ها از موضع ترامپ دفاع نمی کنند بلکه برخی از کارمندان آنها از او انتقاد می کنند و در این مسئله توافق نظر دارند که رئیس جمهور تصویر آمریکا را نزد افکار عمومی جهان تخریب کرده است.

8-روزنامه ال پائیس اسپانیا مقاله ای هفته گذشته درباره این مسئله نوشت که چگونه رهبران اتحادیه اروپا از انجام هماهنگی با ترامپ درمسائل دو جانبه و بین المللی پرهیز می کنند و منتظر رفتن او از کاخ سفید هستند. این مسئله نگرانی نهادهای ارتش،اطلاعات و دیپلماسی آمریکا را بیشتر نگران می کند.

9- زمانی که رئیس جمهور اعتماد ارتش و دستگاه اطلاعات را از دست بدهد، با توجه به جایگاه این نهادها در سطح داخلی و خارجی ادامه حضور او در قدرت دشوار می شود . 

10-اکنون از بایکوت ترامپ از سوی دستگاه اطلاعات صحبت می شود. به گونه ای که دیگر گزارش های کافی درباره حوادث جهان در اختیا راو قرار نمی دهد.

11-تقلبی در انتخابات برای شکست ترامپ رخ نخواهد داد چرا که از یک طرف نهادهای مذکور جایگاه تاثیرگذاری در افکار عمومی دارند و از طرف دیگر این که جناح ارتشی های کهنه کار، خانواده های آنها، کارمندان وزارت  امور خارجه، اطلاعات و دیگر نهادها وزن سنگینی در تعیین سرنوشت انتخابات دارند زیرا رای آنها از 15 میلیون رای فراتر می رود .

12- این درحالی است که مسیحیان انجیلی که نود درصدشان به ترامپ رای دادند از او دور شده و تنها پنجاه درصد به او رای خواهند داد. آمریکایی های لاتین و آفریقایی تبارها ضد ترامپ شده اند از این رو شکست او تاریخی خواهد بود زیرا رای سفیدها و تندروها دیگر مفید نخواهد بود.

ترجمه: حسین مجدوبی

 

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در ۲۹ فروردین۱۴۰۰منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ با وجود اینکه حجم معاملات اوراق بدهی روندی کاهشی داشت، اما در بالای مرز ۲۰۰ میلیارد…

از دست ندهید
بلیط هواپیما