مدت ماندگاری کرونا در غذاهای یخ‌زده

کدخبر: 343322
اپیدمیولوژیست برجسته در مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های اعلام کرد که ویروس کووید-19 تا مدت طولانی می تواند در غذاهای منجمد زندگی کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، وو زوتسو، اپیدمیولوژیست برجسته در مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های پکن گفت: کووید-19 می تواند تا 2-3 ماه در غذاهای منجمد زندگی کند.

بزرگترین بازار عمده فروشی سینفادی، در منطقه فنتای پکن روز شنبه به طور موقت بسته شد. تعطیلی این بازار پس تحقیقات ویروس شناسان که روی تخته برش ماهی قزل آلا ویروس کرونا پیدا کردند، انجام شد. در حال حاضر، هنوز مشخص نیست که ویروس با ماهی ارتباط دارد یا خیر، اما بسیاری از سوپر مارکت ها و رستوران ها ماهی و ظروف آن را خارج کرده اند. مقامات این شهر اعلام کردند که طی یک شبانه‌روز تست گسترده موفق شدند 46 فرد مبتلا بدون علائم را شناسایی کنند که با این بازار در ارتباط بودند و برای آنکه شرایط از کنترل خارج نشود در این منطقه حکومت نظامی اعلام شد.

این کارشناس در مصاحبه ای با تلویزیون مرکزی چین گفت: "تمام نمونه ویروس هایی که ما دریافت کردیم از جاهایی بود که درجه حرارت پایین بود، هر چه درجه حرارت پایین تر باشد، ویروس مدت طولانی تری می تواند زندگی کند. در مورد غذاهای یخ زده، ویروس می تواند 2-3 ماه روی چنین سطوحی بماند."

وی افزود: "سعی کنید محصولات کشاورزی وارداتی یا محصولات یخ زده را خریداری نکنید، حتما آنها را بپزید و نباید آنها را خام مصرف کرد."

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما