عضو الفتح در پارلمان خبر داد؛

توافق محرمانه عراق و آمریکا

کدخبر: 343417
اقتصادنیوز؛ «مختار الموسوی» نماینده پارلمان عراق از فراکسیون الفتح از حصول توافق محرمانه بین بغداد و واشنگتن درباره زمان خروج نظامیان آمریکایی از عراق خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «مختار الموسوی» نماینده پارلمان عراق از فراکسیون الفتح گفت که نیروهای آمریکایی هرگز برای مدت طولانی در عراق باقی نخواهند ماند و در گفت‌وگوهای راهبردی با واشنگتن به این موضوع پرداخته شده است.

الموسوی در مصاحبه با وبگاه «بغداد الیوم» افزود که در جریان گفت‌وگوها دو طرف به طور محرمانه درباره جدول زمانی خروج نیروهای آمریکایی توافق کردند اما آن را علنی نکردند.

وی تصریح کرد که «مطابق با اطلاعاتی که ما در دست داریم زمان خروج نیروهای آمریکایی از عراق پیش از برگزاری انتخابات آمریکاست».

الموسوی درباره تعهدات آمریکا برای حمایت از عراق جهت خروج از بحران مالی کنونی نیز گفت: «ما به آمریکایی‌ها برای حمایت از عراق جهت خروج از بحران مالی امیدی نداریم چرا که واشنگتن برای ویرانی عراق تلاش می‌کند نه آبادانی آن و اگر چنین قصد و نیتی داشت از سال ۲۰۰۳ آن را انجام می‌داد».

گفت‌وگوهای راهبردی بین بغداد و واشنگتن از  پنج‌شنبه (۱۱ ژوئن)، به صورت ویدیو کنفرانس آغاز شد و قرار است روابط دو جانبه و آینده این روابط بین عراق و آمریکا ترسیم شود.

یکی از مهم‌ترین خواسته‌های عراق، خروج نیروهای خارجی به ویژه نظامیان آمریکا از عراق است که برآوردها حکایت از آن دارد که بین شش الی نه هزار نیروی آمریکایی در عراق حضور دارند.

موضوع اخراج نیروهای آمریکا از عراق بعد از آن جدی و تبدیل به خواسته پارلمان این کشور شد که ارتش آمریکا، شماری از نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق را در غرب این کشور هدف قرار داد و بعد از آن در اقدامی جنایتکارانه، شهید سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به همراه «ابومهدی المهندس»، معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی و نیروهای مرتبط به این سازمان در تاریخ ۱۳ دی ماه گذشته به شهادت رساند.

خروج نظامیان آمریکا از عراق

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما