کدخبر: ۳۴۳۴۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رهگیری بمب‌افکن‌های اتمی روسیه در نزدیکی «آلاسکا» توسط آمریکا

وزارت دفاع روسیه از رهگیری ۴ فروند بمب افکن اتمی خود حین پرواز نزدیک مرزهای آمریکا در «آلاسکا » خبر داد.

 

​به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، به نوشته خبرگزاری رویترز وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که چهار فروند بمب افکن «تی یو-95 ام اس» توسط جنگنده‌های آمریکا نزدیک مرزهای این کشور در «آلاسکا» رهگیری شدند.  بنابر اعلام وزارت دفاع روسیه، جنگنده‌های آمریکایی پس از رهگیری بمب افکن‌های روسی آن‌ها را  تا مسافتی همراهی کردند.

بمب افکن‌های تی یو-95  در این ماموریت 11 ساعته بر فراز آب‌های «چوکوتسکا»، «برینگ» و «اوکوتسک»  و همچنین شمالی اقیانوس آرام پرواز کردند. وزارت دفاع روسیه تاکید کرده که این بمب افکن‌ها یک پرواز برنامه ریزی شده را نزدیک مرز آمریکا انجام دادند.

در روزهای گذشته وزارت دفاع روسیه اعلام کرد جنگنده‌های این کشور چند بمب‌افکن آمریکایی را بر فراز دریای بالتیک و سیاه رهگیری کردند. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور چند بمب‌افکن راهبردی آمریکایی B-1B‌ را بر فراز دریای بالتیک و سیاه شناسایی کرده و چند جنگنده را از پایگاه‌هایی در جنوب و غرب برای رهگیری آنها اعزام کرده است.

وزارت دفاع روسیه همچنین فیلمی را از رهگیری بمب‌افکن‌ راهبردی «بی‌-۱ لنسر» آمریکا در نزدیک حریم هوایی روسیه در منطقه دریای سیاه و بالتیک منتشر کرد. فیلمی که وزارت دفاع روسیه از رهگیری این بمب‌افکن راهبردی و مافوق صوت نیروی هوایی آمریکا منتشر کرده، پرواز «سوخو ۲۷ پی» و «سوخو ۳۰ اس ام» و همراهی بمب‌افکن آمریکایی را نشان می‌دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند