روسیه به تصویب قطعنامه ضدایرانی واکنش نشان داد

کدخبر: 343713
نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین به تصویب قطعنامه ضدایرانی اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، «میخائیل اولیانوف»؛ نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین به تصویب قطعنامه ضدایرانی اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی واکنش نشان داد.

در این ارتباط اولیانوف گفت: شورای حکام آژانس بین الملل قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن از ایران خواسته است تا دسترسی به دو مکان تعیین شده از سوی آژانس را فراهم کند.

ولیانوف همچنین افزود: ما معتقدیم که این قطعنامه می‌تواند غیر سازنده باشد.

این واکنش نماینده روسیه تنها دقایقی پس از آن صورت گرفت که «لورنس نورمن»، خبرنگار وال استریت ژورنال در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قطعنامه علیه ایران را تصویب کرد.

خبرنگار وال استریت ژورنال در این ارتباط نوشته است: قطعنامه تصویب شد. اعضای شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران به دلیل عدم همکاری با تحقیقات آژانس انتقاد کردند.

به گفته لورنس نورمن، این نخستین قطعنامه از سال ۲۰۱۲ است که در آن از ایران به سبب عدم همکاری با آژانس انتقاد می‌شود.

در ادامه خبرنگار وال استریت ژورنال به نقل از منابعی اعلام کرده است که این قطعنامه که پیش‌نویس آن پیشتر از سوی سه کشور اروپایی ارائه شده بود، با حمایت آمریکا و با ۲۵ رای مثبت، ۲ رای منفی و ۷ رای ممتنع تصویب شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما