کدخبر: ۳۴۳۸۹۱ لینک کوتاه

«جفری برمن» رودرروی دادستان کل؛

«کناره‌گیری نمی‌کنم»؛ سرپیچی دادستان نیویورک از دستور کاخ سفید

اقتصانیوز؛ جفری برمن، دادستان آمریکایی منطقه جنوبی نیویورک که درباره متحدان ترامپ تحقیق می‌کند، گفت: امشب در بیاینه‌ای مطبوعاتی از طرف دادستان کل مطلع شدم که از سمت خود به عنوان دادستان ایالات متحده کناره‌گیری می‌کنم. من استعفا نداده‌ام.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ دادستان آمریکایی منطقه جنوبی نیویورک برای حفظ شغلش با وزارت دادگستری این کشور وارد نزاع شده است.

به گزارش پایگاه خبری «هیل»، «جفری برمن» بر پیگرد قانونی متحدان «دونالد ترامپ»، از جمله وکیل شخصی سابق ترامپ، «مایکل کوهن» نظارت داشته است. پیگیری‌های او همچنین اعلام جرم هیئت منصفه بزرگ علیه وابستگان وکیل شخصی کنونی ترامپ، «رودی جولیانی» را به همراه داشته است.

«بیل بار» دادستان کل آمریکا در بیانیه‌ای که جمعه شب منتشر کرد، از کناره‌گیری برمن خبر داد و گفت ترامپ «جی کلِیتون» رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار را برای جایگزینی برمن معرفی کرده است.

کمی بعد، جفری برمن در بیانیه‌ای کناره‌گیری خود را رد کرد. وی نوشت: امشب در بیاینه‌ای مطبوعاتی از طرف دادستان کل مطلع شدم که از سمت خود به عنوان دادستان ایالات متحده کناره‌گیری می‌کنم. من استعفا نداده‌ام و قصد کناره‌گیری از سمتی که قضات دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک من را برای آن منصوب کردند، ندارم. وقتی استعفا می‌کنم که نامزد منتصب از سوی رئیس‌جمهور از طرف سنا مورد تایید قرار بگیرد. تا آن زمان تحقیقات ما بدون تاخیر یا وقفه ادامه خواهد یافت.

این در حالی است که پیش از این طبق بیانیه ویلیام بار، رئیس‌جمهور آمریکا جانشین موقف برمن را منصوب کرده است. بار اعلام کرد سوم ژوئیه وکیل کنونی منطقه نیوجرسی تا زمانی که فرد معرفی شده از سوی ترامپ تایید شود، این سمت را برعهده خواهد گرفت.

دادستان نیویورک برای حفظ شغلش با دولت ترامپ وارد مبارزه شد

تیم برمن بسیار مصرانه به تحقیقات درباره وکیل شخصی سابق ترامپ ادامه داد تا سرانجام کوهن به دلیل جرایم مالی و دروغگویی به کنگره مجرم شناخته شد. کوهن شهادت داد که از طرف ترامپ به دو زن پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ حق السکوت داد تا از روابط غیراخلاقی خود با رئیس‌جمهور آمریکا حرفی نزنند.

او همچنین باعث شد علیه دو فرد مرتبط با روی جولیانی، وکیل کنونی ترامپ برای کمک غیرقانونی به انتخاب دوباره وی کیفرخواست صادر شود.

دفتر برمن همچنین تحقیقاتی را درباره معاملات تجاری خود جولیانی انجام داده اما تاکنون نتوانسته اتهامی علیه وی وارد کند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند