کدخبر: ۳۴۳۹۱۵ لینک کوتاه

رقابت دو وزیر احمدی نژاد برای ریاست کمیسیون اقتصادی

اقتصادنیوز :‌با مشخص شدن ترکیب کمیسیون های مجلس رای زنی ها برای ریاست این کمیسیون ها آغاز شده است .

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ؛ با نزدیک شدن به پایان کشمکش‌ها و اعتراض‌ها به نحوه چینش کمیسیون تخصصی مجلس یازدهم و تعیین ترکیب نهایی آن‌ها،‌ گمانه‌زنی‌هایی درباره نمایندگان کاندیدای ریاست کمیسیون های چهارده‌گانه پارلمان مطرح می‌شود.

در این گزارش در جداول جداگانه ای به تفکیک هر کمیسیون از نامزدهای احتمالی ریاست ،‌حوزه انتخابیه و برخی از سوابق کاری آن‌ها نام برده شده است.

کمیسیون آموزش،‌ تحقیقات و فناوری

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ محمد مهدی زاهدی کرمان رییس کمیسیون آموزش در دوره نهم و دهم مجلس
۲ سید جواد ساداتی نژاد کاشان نماینده مجلس دهم
۳ حبیب الله دهمرده زابل نماینده مجلس دهم
۴ علیرضا منادی سفیدان تبریز نماینده مجلس دهم
۵ احمد نادری تهران رئیس سابق مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران

کمیسیون اجتماعی

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ ولی اسماعیلی گرمی نماینده مجلس هشتم
۲ احسان قاضی زاده هاشمی فریمان و سرخس نماینده دوره دهم

کمیسیون اقتصادی

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ محمدرضا پورابراهیمی کرمان نماینده دو دوره مجلس
۲ کاظم دلخوش صومعه سرا نماینده سه دوره مجلس
۳ محمدحسین حسین زاده بحرینی مشهد نماینده دو دوره مجلس

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ مجتبی ذوالنوری قم رییس کمیسیون امنیت ملی
۲ محمدصالح جوکار یزد نماینده مجلس نهم
۳ حسین نوش آبادی ورامین نماینده دو دوره مجلس
۴ فدا حسین مالکی زاهدان سفیر سابق ایران در افغانستان
۵ وحید جلال زاده ارومیه مدیر کل امور بین‌الملل دفتر رئیس جمهور

کمیسیون انرژی

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ فریدون عباسی کازرون رییس سابق سازمان انرژی اتمی
۲ فریدون حسنوند اندیمشک رییس کمیسیون انرژی و نماینده چهار دوره مجلس

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ سید شمس الدین حسینی تنکابن وزیر اقتصاد در دولت های نهم و دهم
۲ حمیدرضا حاجی بابایی همدان نماینده پنج دوره مجلس
۳ الیاس نادران تهران نماینده سه دوره مجلس
۴ محمد خدابخشی الیگودرز نماینده دوره دهم

کمیسیون بهداشت و درمان

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ مسعود پزشکیان تبریز نماینده سه دوره مجلس
۲ حسینعلی شهریاری زاهدان نماینده چهار دوره مجلس
۳ عبدالحسین روح الامینی تهران استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران

کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ احمد علیرضابیگی تبریز نماینده مجلس دهم
۲ ابوالفضل ابوترابی نجف آباد نماینده دو دوره مجلس

کمیسیون صنایع و معادن

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ عزت الله اکبری تالارپشتی قائمشهر نماینده دو دوره مجلس
۲ رضا تقی پور تهران وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دهم

کمسیون عمران

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ محمدرضا رضایی کوچی جهرم رییس کمیسیون عمران و نماینده سه دوره مجلس
۲ اقبال شاکری تهران عضو شورای شهر تهران
۳ احمد دنیا مالی بندرانزلی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران

کمیسیون فرهنگی

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ مرتضی آقاتهرانی تهران نماینده دو دوره مجلس
۲ سیدرضا تقوی تهران رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه

کمیسیون قضائی و حقوقی

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ موسی غضنفرآبادی بم نماینده دو دوره مجلس
۲ حسن نوروزی رباط کریم نماینده دو دوره مجلس

کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ رحمت الله نوروزی علی آباد کتول نماینده مجلس نهم
۲ مهدی عسگری کرج مسؤول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز

کمیسیون اصل نود

ردیف کاندیدای ریاست حوزه انتخابیه سوابق
۱ حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان   تهران نماینده مجلس نهم
۲ حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر مشهد نماینده دو دوره مجلس
 
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند