کدخبر: ۳۴۳۹۲۰ لینک کوتاه

مهار آتش‌سوزی یک انبار ذغال در تجریش

اقتصادنیوز :‌سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع آتش‌سوزی در یک انبار ذغال خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،سیدجلال ملکی  در این باره اظهار کرد: ساعت ٢١:٢۶ جمعه‌شب یک مورد آتش‌سوزی واقع در میدان تجریش - کوچه ذغالی‌ها - به سامانه ١٢۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله دو ایستگاه به همراه تجهیزات پشتیبانی به محل اعزام شد.

وی با بیان اینکه محل حادثه یک ساختمان سه‌طبقه قدیمی‌ساز بود، گفت: در قسمت زیرزمین این ساختمان فضایی حدودا ۴٠ متری به انبار ذغال اختصاص داده شده بود. این محل دچار حریق شده و شعله‌ها به طبقه بالاتر نیز سرایت کرده بود.

ملکی گفت: با توجه به اینکه ساختمان قدیمی‌ساز و سقف آن چوبی بود، آتش از طریق چوب و ستون‌ها به شیروانی نیز سرایت کرده بود.

وی افزود: ظاهر ساختمان مسکونی بود اما گفته می‌شد که طبقات بالاتر محل استراحت برخی از کارگران است که خوشبختانه در محل حضور نداشتند.

ملکی با اشاره به اینکه حین رسیدن آتش‌نشانان به محل، حریق در حال گسترش به ساختمان سه طبقه مجاور بود، گفت: آتش‌نشانان بلافاصله عملیات را آغاز کردند و از گسترش حریق جلوگیری شد.

وی گفت: یکی از معضلات شهر تهران این است که تصور می‌شود بافت قدیمی فقط در مرکز شهر و محدوده بازار واقع شده، این در حالی است که شمال تهران و تجریش نیز از محلات قدیمی شهر محسوب می‌شوند. متاسفانه با وجود اینکه برخی ساختمان‌ها بسیار قدیمی هستند، مالکان بدون انجام ایمن‌سازی با تغییر کاربری ریسک خطر آن‌ها را افزایش می‌دهند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند