کدخبر: ۳۴۳۹۲۳ لینک کوتاه

حمله ترامپ به معاون احتمالی جو بایدن

اقتصادنیوز؛ همزمان با قوت گرفتن احتمال انتخاب «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید به عنوان گزینه معاونت ریاست جمهوری «جو بایدن»، دونالد ترامپ توئیتی علیه وی بازنشر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ دونالد ترامپ پیامی توییتری علیه سوزان رایس را بازنشر داده که در آن این عضو ارشد دولت سابق آمریکا به «دروغگویی» درباره حمله سال ۲۰۱۲ به کنسولگری واشنگتن در بنغازی لیبی متهم شده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در صفحه توییتری خود پیامی از یک صفحه توییتری را بازنشر داد که در آن نوشته شده است: «سوزان رایس کاملا از روی اطلاع به آمریکا درباره "ویدئو" دروغ گفت، اوباما و (هیلاری) کلینتون هم‌وطنان ما را رها کردند، رایس برای لاپوشانی کردن آن حقیقت را کنار گذاشت. بنغازی#».

اشاره این توییت به اظهارنظر سوزان رایس در سال ۲۰۱۲ و پنج روز بعد از حمله به کنسولگری واشنگتن در بنغازی بود که در آن سفیر وقت و سه مقام دیگر آمریکایی کشته شدند.

رایس که در آن موقع نماینده آمریکا در سازمان ملل بود و به تازگی به عنوان نامزد اوباما برای منصب مشاور امنیت ملی کاخ سفید تعیین شده بود، درباره حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی گفته بود، این یک حمله از پیش طراحی شده نبود و ناشی از اعتراضات «خودجوش» در رد فیلم موهن (علیه پیامبر اسلام (ص)) بود.

 


اقدام ترامپ در بازنشر توییت علیه سوزان رایس

 

وی همچنین گفته بود: «به نظر ما ظاهرا شماری از عناصر تندرو به صورت انفرادی به این اعتراضات کملحق شده و با سلاح‌های سنگین که متاسفانه بعد از انقلاب لیبی هم اکنون به وفور دیده می‌شوند به کنسولگری حمله کردند».

اظهارات رایس با انتقادهای شدید اعضای ارشد جمهوری‌خواه کنگره شامل «جان مک کین» و همچنین «میت رامنی» نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ مواجه شد و آنها ضمن رد اظهارات این مقام ارشد دولت اوباما، در مخالفت با تعیین او به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید موضع گرفتند اما از آنجایی که این منصب نیازی به مجوز کنگره ندارد، او توانست به این سمت منصوب شود.

اقدام ترامپ در بازنشر دادن (ری توییت کردن) توییت علیه سوزان رایس درحالی انجام شده که طی روزهای اخیر گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال انتخاب او به عنوان گزینه بایدن برای معاونت ریاست جمهوری آمریکا تشدید شده است

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند