کدخبر: ۳۴۴۰۵۴ لینک کوتاه

تعجیل در بازگشایی‌ها فاجعه بار است

اقتصادنیوز: یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به جلوگیری از تعجیل در بازگشایی ها گفت: اقدامات سریع در این عرصه فاجعه بار خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود مردانی فوق تخصص بیماری‌های عفونی امشب ۳۱ خردادماه با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به بررسی هشدار دوباره اوج گیری کرونا در کشور پرداخت.

مردانی با اشاره به اینکه سازمان بهداشت جهانی بعد از کنترل بیماری در برخی از کشور‌های اروپایی هشدار داده بود و اعلام کرد که کشور‌هایی که موارد کرونا در آن‌ها رو به کاهش است نسبت به بازگشایی مجامع، مراکز اصلی، تجاری، دانشگاهی، سیاحتی و زیارتی تعجیل نکنند، گفت: این سازمان کلمه فاجعه را در این رابطه نام برد لذا ممکن است تعجیل در بازگشایی‌ها و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی منجر به فاجعه شود.

او با اشاره به اینکه اکنون نیز ورق برگشته است، افزود: چین جشن آخرین مورد بیماری کرونا را گرفته بود، اما الان مقررات سختی در پکن جاری شده است.

مردانی با اشاره به اینکه در آمریکا و برزیل موارد بیماری روبه افزایش است ادامه داد: در ابتدا تصور می‌شد که بیماریابی منجر به افزایش موارد بیماری شده است، اما مسائلی اتفاق افتاده که باید به آن‌ها توجه کرد.

او با اشاره به اینکه موارد کرونا خیلی زیاد شده است تصریح کرد: متاسفانه الان بیمارستان‌ها در حال بازگشایی بخش کرونا هستند، به مردم توصیه می‌کنیم که از رفتن به سفر‌های غیرضروری پرهیز کنند، به دنبال تعطیلاتی که در خرداد ماه داشتیم مردم فکر کردند که کرونا تمام شده و عده‌ای به مسافرت رفتند و اکنون بازتاب تعطیلی‌ها را می‌بینیم.

مردانی ادامه داد: افزایش آمار مبتلایان علل مختلفی دارد که یکی از آن‌ها افزایش آزمایش هاست، خانواده‌ای باوجود چندماه تلاش برای رعایت مقررات بهداشتی، با یک مسافرت کوتاه مبتلا به کرونا شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند