کدخبر: ۳۴۴۱۹۹ لینک کوتاه

تیراندازی مرگبار در مینیاپولیس

اقتصادنیوز؛ پلیس شهر «مینیاپولیس» ایالت «مینه‌سوتا» آمریکا اعلام کرد که در حادثه تیراندازی در این شهر، ۱۲نفر هدف گلوله قرار گرفتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ در حادثه تیراندازی در شهر «مینیاپولیس» آمریکا دستکم 12 نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و یکی از آنها جان خود را از دست داد و 11 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در این خصوص گزارش کرد، پلیس مینیاپولیس در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرده بود، تأیید کرد که یک نفر در حادثه تیراندازی در این شهر جان خود را از دست داده و 11 نفر دیگر دچار جراحات خفیف شدند.

در توییت‌های اولیه پلیس مینیاپولیس که قبل از ساعت 03:00 به وقت محلی (12:30 یکشنبه به وقت تهران) منتشر شده بود، آمار افرادی که مورد اصابت گلوله قرار گرفتند، 10 نفر گزارش شده بود که همگی با سطوح مختلفی از جراحات در بیمارستان بستری بودند.

پلیس همچنین در توییت اولیه خود به عموم مردم توصیه کرده بود که از حضور در منطقه تجاری «آپتون» مینیاپولیس که در نزدیکی سالن تئاتر آپتون و شماری از رستوران‌ها و باشگاههای شبانه قرار گرفته، دوری کنند.

تصاویری که از بعد از حادثه تیراندازی در فضای مجازی قرار گرفته، نشان می‌دهد که شیشه‌های نزدیک سالن تئاتر و یک مغازه دیگر بر اثر اصابت گلوله در هم شکسته شده است.

محل وقوع حادثه تیراندازی در سه مایلی غرب منطقه‌ای از مینیاپولیس قرار گرفته که در آن محل در تاریخ 25 ماه می (پنجم خرداد ماه)، «جورج فلوید» شهروند 46 ساله سیاهپوست آمریکایی در زیر زانوی افسر پلیس سفیدپوست جان خود را از دست داد و پس از آن موجی از اعتراضات در  اعتراض به خشونت و تبعیض نژادی پلیس آمریکا در این شهر آغاز شد و به دیگر شهرهای این کشور و کشورهای دیگر گسترش یافت.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند