ترامپ برادرزاده‌اش را از انتشار کتاب افشاگرانه منع کرد

کدخبر: 344411
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای به تصمیم برادرزاده خود برای انتشار کتابی افشاگرانه واکنش نشان داد و گفت او اجازه این کار را ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در واکنش به اخبار انتشار کتابی از سوی مری ترامپ، برادرزاده‌اش، و افشاگری درباره خود گفت مری توافقی را امضا کرده  است که اجازه انتشار هرچیزی را از او می‌گیرد.

مری ترامپ، دختر فِرد ترامپ، برادر بزرگتر دونالد، پیش از این اعلام کرده است که او منبع مقاله‌ای انتقادی بوده است که سال گذشته در مجله نیویورک تایمز منتشر شده و اسناد مالیاتی ترامپ را افشا کرده است.

او همچنین گفته است قصد انتشار کتابی با عنوان «خیلی زیاد و همیشه ناکافی» را پیش از اعلام رسمی نامزدی ترامپ دارد تا اسراری از زندگی او را فاش کند.

مری شخصی است که در روزنامه نیویورک تایمز نیز به بازگویی اسراری از خانواده ترامپ پرداخت و جایزه پولیتزر را هم دریافت کرد. اما اکنون ترامپ در مصاحبه‌ای با آکسیوس در واکنش به این خبر گفت: «او اجازه انتشار هیچ چیز را ندارد. می‌دانید، او برادری دارد که رابطه من و اون با هم خیلی خوب است و همگی با هم توافقی امضا کردیم که افشایی انجام ندهیم.»

انتشارات «سایمون اند شوستر» که منتشرکننده این کتاب است، تمایلی به اظهار نظر در این باره نداشته است.

ترامپ به تازگی مورد حمله افشاگری‌های زیادی قرار گرفته که جنجالی‌ترین آن انتشار کتابی به قلم جان بولتون، مشاور سابقش در کاخ سفید، است که قرار است به زودی به چاپ برسد.

دونالد ترامپ پیش از این بار‌ها روزنامه نیویورک تایمز را به دلیل موشکافی اطلاعات مالی‌اش مورد انتقاد قرار داده است. تنها یکی از اسنادی که از او و خانواده‌اش فاش شده نشان می‌دهد آن‌ها در بازه زمانی ۹ ساله، بیش از ۱.۲ میلیارد دلار ضرر کرده و در دهه ۱۹۸۰ در موارد مشکوک مالیاتی نیز حضور داشته‌اند.

مری ترامپ اعلام کرده منبع افشای این اسرار نیز او بوده است. او همچنین از مصاحبه با مرین ترامپ بری، خواهر بزرگتر دونالد در کتابش خبر داده است.

به گفته کیلی مک‌اننی، سخنگوی کاخ سفید، ترامپ هنوز کتاب برادرزاده‌اش را نخوانده است.

در توضیحات کتاب آمده است مری ترامپ در این کتاب اطلاعاتی درباره چگونگی «برکناری و منصرف کردن» پدرش به دست دونالد ترامپ زمانی که علائم آلزایمر در او آشکار می‌شد، ارائه داده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما