کدخبر: ۳۴۴۶۰۴ لینک کوتاه

وضعیت امنیتی سقف هوایی کشور از زبان وزیر دفاع

نماینده مردم خلخال در مجلس به نقل از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: سقف هوایی کشور کاملا امن است و پدافند هوایی این توان را دارد که حتی ریزپرنده‌ها را شناسایی کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سید غنی نظری نماینده خلخال با اشاره به حضور امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جلسه غیرعلنی امروز مجلس گفت: وزیر دفاع در نشست غیرعلنی درباره صنعت دفاعی و پیشرفت‌های این صنعت سخنرانی کرد.

وی اضافه کرد: امیر حاتمی همچنین درباره پیشرفت‌های حاصل شده در زمینه موشک های نقطه زن و دفاع پدافند هوایی و اولویت‌ها مباحثی را مطرح کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به نقل از وزیر دفاع اظهار داشت: برای مثال با توجه به حجم سرمایه گذاری در منطقه عسلویه تامین پدافند این منطقه جزو اولویت‌های اساسی کشور است در حوزه پدافند هوایی این قابلیت در کشور وجود دارد که حتی ریزپرنده‌ها را شناسایی کنیم نکته دیگر این که سقف هوایی کشور کاملا امن است و هر تحرکی زیر نظر سپاه و ارتش قرار دارد.

نماینده خلخال در مجلس افزود: موضوع دیگر رسیدگی به وضعیت رزمندگان معسر بود که وزیر دفاع بیان کرد که حقوق این افراد باید ترمیم شود در مجلس این موضوع بحث شد که دولت در این زمینه لایحه بیاورد.

نظری همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و خدمات درمانی نیروهای مسلح را موضع دیگری عنوان کرد که امیر حاتمی در جلسه غیر علنی امروز به ‌آن اشاره کرد و گفت: وزیر دفاع درباره تحقیقات دفاعی و بودجه هم مسائلی را مطرح کرد و گفته شد که باید  این بخش تامین اعتبار شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند