از سوی نیکلاس مادورو صورت گرفت؛

چراغ سبز ونزوئلا به ابراز تمایل ترامپ برای گفت‌وگو

کدخبر: 344639
اقتصادنیوز؛ «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا از تمایل خود برای دیدار با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای حل و فصل تنشهای میان دو کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ رئیس جمهور ونزوئلا در واکنش به ابراز علاقه رئیس جمهور آمریکا برای دیدار با وی تاکید کرد که آماده است به شیوه‌ای احترام آمیز با ترامپ دیدار کند.

آمریکا و متحدانش در آمریکای لاتین و اروپا از ژانویه ۲۰۱۹ تلاش می‌کنند مادورو را از قدرت قانونی ساقط و «خوان گوایدو» رهبر مخالفان را جایگزین وی نمایند، اقداماتی که تا کنون با شکست کامل مواجه شده است.

ترامپ یک شنبه شب گذشته در مصاحبه با پایگاه خبری آکسیوس گفته بود که حاضر است با نیکلاس مادورو دیدار و رایزنی کند. پایگاه آکسیوس همچنین از دلسرد شدن ترامپ از خوان گوایدو خبر داده و نوشته بود که ترامپ گوایدو را فرد ضعیفی می‌داند که علیرغم حمایتهای همه جانبه غرب نتوانسته مادورو را از قدرت برکنار کند.

با این حال ترامپ بعد از این مصاحبه اندکی از موضع خود عقب نشینی کرد و گفت فقط برای کناره گیری مسالمت آمیز مادورو از قدرت حاضر است با وی دیدار کند و هنوز اعتمادش به گوایدو را از دست نداده است.

مادورو در مصاحبه با خبرگزاری ملی ونزوئلا افزود: در سال 2015 خیلی محترمانه و طولانی با جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا دیدار کردم و مایلم به همین شیوه و همان روش با ترامپ نیز دیدار کنم.

تیتر یک
  • آخرین وضعیت متغیرهای تورم ساز

    اقتصاد نیوز:در فاصله نیمه پاییز تا ابتدای نیمه زمستان کفه ی ترازو ی ارکان تشکیل دهنده ی نقدینگی به سمت شبه پول سنگین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما