فردا، نماز جمعه در تمام پایگاه‌های تهران به جز شهرری برپا می‌شود

کدخبر: 345128
اقتصادنیوز: نماز جمعه ۶ تیرماه در تمام پایگاه‌های استان تهران به جز شهرری برگزار خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا نماز جمعه این هفته در مناطق سفید و زرد استان تهران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراقبت از سلامتی هموطنان در مصلی‌ها برگزار می‌شود.

با توجه به اینکه وضعیت شیوع کرونا در برخی نقاط استان تهران سفید و در برخی نقاط زرد است، ششم تیرماه نمازجمعه در تمام شهرستان‌های استان تهران به جز شهرری اقامه خواهد شد.

در استان تهران ۳۸پایگاه نماز جمعه وجود دارد که بر اساس اعلام مسؤولان ستادهای نماز جمعه در شهرستان‌ها، فردا در ۳۷ پایگاه استان نماز جمعه اقامه خواهد شد.

نماز جمعه در این شهرها با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود که بر این اساس محل مصلی‌ها ضدعفونی شده، خطبه‌ها کوتاه خواهد بود و باید نمازگزاران مهر، سجاده و وسایل شخصی به همراه داشته باشند.

نماز جمعه از اسفندماه سال گذشته به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در هفته‌های اخیر در برخی شهرستان‌ها نماز برگزار شده و فردا در ۲۰پایگاه پس از ۱۷ هفته تعطیلی اولین نمازجمعه اقامه خواهد شد.

با توجه به اینکه نماز جمعه در شهر تهران برگزار نخواهد شد، به دلیل نزدیکی شهرری به تهران پیش‌بینی می شود افراد زیادی از تهران برای شرکت در نماز به شهرری بیایند که در این صورت کنترل جمعیت در محل برگزاری نمازجمعه شهرری واقع در مصلی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) به منظور نکات بهداشتی دشوار خواهد بود؛ لذا طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، نمازجمعه در lمرکز شهرستان ری برگزار نخواهد شد اما در شهرهای حسن آباد، باقرشهر، قیامدشت، خاورشهر و قلعه نو مانند سایر پایگاه‌های استان تهران نماز جمعه این هفته اقامه می‌شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما