اظهار نظر عجیب نخست‌وزیر پاکستان درباره مرگ بن‌لادن!

کدخبر: 345235
اقتصادنیوز: نخست وزیر پاکستان گفت که این کشور از جنگ آمریکا علیه تروریسم در افغانستان حمایت کرد اما نیروهای آمریکایی بدون اطلاع اسلام‌آباد وارد خاک پاکستان شده و سرکرده القاعده را «شهید» کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان در اظهاراتی در پارلمان این کشور گفت: ما از جنگ آمریکا علیه تروریسم در افغانستان کردیم اما در مقابل به ما توهین شد.

وی با ابراز تاسف از حمایت از آمریکا در "جنگ علیه تروریسم" افزود: واشنگتن ما را مقصر هر ناکامی در افغانستان دانست، آن‌ها بطور آشکار ما را مسئول دانستند زیرا در افغانستان موفق نشدند.

به گزارش «دویچه وله»، نخست وزیر پاکستان با اشاره به کشته شدن «اسامه بن لادن» سرکرده سابق گروه تروریستی القاعده توسط نیروهای آمریکایی در خاک پاکستان نیز گفت: «ما در جنگ علیه تروریسم جانب آمریکا را گرفتیم اما آن‌ها اینجا آمدند و او (بن لادن) را کشتند، شهیدش کردند و ما را در جریان این حمله نگذاشتند.»

عمران خان همچنین تاکید کرد که کشورش در جنگ علیه تروریسم 70 هزار قربانی داده است اما آمریکا بار ناکامی جنگ را بر دوش پاکستان می‌اندازد.

اظهارات جنجالی نخست وزیر پاکستان برای "شهید" خواندن سرکرده سابق گروه تروریستی القاعده واکنش‌های زیادی را در پی داشته است.

عمران خان چند سال پیش نیز حضور نظامی آمریکا در افغانستان را «اِشغال خارجی» دانسته و جنگ علیه نظامیان آمریکایی در این کشور را نیز «جهاد» خوانده بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما