کدخبر: ۳۴۵۲۶۲ لینک کوتاه

«گرما»؛ عامل مرگ هزاران آمریکایی

اقتصاد نیوز:نتایج یک پژوهش که اخیراً منتشر شده نشان می‌دهد گرما هر ساله هزاران آمریکایی را بیشتر از آنچه قبل از این تخمین زده می‌شد، به کام مرگ می‌کشاند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، نتایج یک پژوهش که اخیراً منتشر شده نشان می‌دهد گرما هر ساله هزاران آمریکایی را بیشتر از آنچه قبلاً تخمین زده می‌شد، به کام مرگ می‌کشاند و  ادامه شیوع ویروس کرونا می‌تواند در این تابستان تعداد کشته‌ها را افزایش دهد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده تخمین زده است که حدود ۶۰۰ آمریکایی هر سال در اثر گرما می‌میرند.

سوابق موجود نشان می‌دهد که صدها آمریکایی هر ساله از گرما می‌میرند، اما تحقیقات جدید حاکی از آن است که شمار مرگ و میر در اثر گرما در سال جاری ممکن است به چندین هزار نفر برسد.

این مرکز تخمین زده است که حدود ۶۰۰ نفر ممکن است جان خود را در اثر دمای شدید از دست بدهند، اما یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که میزان واقعی بیش از ۵۶۰۰ نفر است.

محققان از داده های مرکز ملی آمار سلامتی در مورد مرگ و میر در مناطق پرجمعیت در ایالات متحده از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۶ استفاده کردند، به همراه مدلی که تخمین دما در این مناطق را نشان می‌دهد.

داده‌ها نشان می‌دهد گرمای معتدل باعث مرگ ۳۳۰۹ نفر در سال و گرمای شدید مرگ ۲۲۹۹ نفر را رقم می‌زند.

پیش بینی کنندگان دما، تابستان گرم را برای کل ایالات متحده پیش بینی کرده‌اند که بسیاری از مناطق با دمای بالاتر از متوسط ​​روبرو هستند.

به نظر می‌رسد، هوا از معمول گرم‌تر است و ممکن است این موج گرما از اوایل ژوئن آغاز شود و تا اوت در بیشتر مناطق آمریکا ادامه یابد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند