مرکل پایان رهبری آمریکا در جهان را اعلام کرد

کدخبر: 345390
اقتصادنیوز؛ آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان با تاکید بر اینکه حضور نیروهای آمریکایی در اروپا تنها به خاطر منافع خود آمریکایی‌ها است، او از کشورهای اروپایی خواست که جایگاه خود را بدون اتکا به آمریکا در جهان جدید پیدا کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان در گفت و گویی که با رسانه های اروپایی داشت، گفت: ما به یک واقعیت روشن دست پیدا کرده ایم و آن اینکه آمریکا می خواهد که قدرت نخست جهان شود. اگر آمریکا می خواهد که چنین نقشی را با اراده خاص خود ایفا کند کشورها اروپایی هم باید عمیقا در این مورد فکر کنند.

او  درباره تصمیم ترامپ برای کم کردن نیروهای آمریکایی در آلمان گفت که حضور نظامی آمریکا در اروپای مرکزی بر اساس منافع و مصالح این کشور است.

مرکل گفت: نیروهای آمریکایی که در خاک آلمان حضور دارند به دنبال حمایت از آلمان و یا ناتو نیستند بلکه حضور آنها تنها برای مصالح خود آمریکا است. ما در آلمان به این نتیجه رسیده ایم که باید برای دفاع از خود بیشتر هزینه کنیم. در سالهای اخیر بودجه دفاعی بیشتری را اختصاص داده ایم و این کار را برای تقویت نیروی دفاعی و نظامی خود ادامه می دهیم.

آمریکا پیش از این بارها از برلین به خاطر اختصاص دادن بودجه کم برای حمایت از نیروهای ناتو انتقاد کرده است به ویژه در دوران دونالد ترامپ که اعلام کرد قصد دارد ۹۵۰۰ نیروی نظامی خود را از آلمان خارج کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما