کدخبر: ۳۴۵۴۵۵ لینک کوتاه

رئیس سابق سازمان اطلاعات ارتش اسرائیل:

آرزوی خروج ایران از سوریه محقق نخواهد شد

اقتصادنیوز؛ به نوشته رای‌الیوم عاموس یادلین رئیس پیشین سازمان اطلاعات ارتش رژیم اسرائیل با بیان اینکه اولین تهدید راهبردی برای امنیت اسرائیل ایران است، تاکید کرد: آرزوی دولت عبری در رابطه با امکان خروج ایران از سوریه خوابی است که محقق نمی شود.

اعتراف اسرائیل درباره ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ رئیس پیشین اطلاعات ارتش اسرائیل گفت: آرزوی دولت عبری در رابطه با امکان خروج ایران از سوریه خوابی است که محقق نمی شود و حملات اخیر اسرائیل به سوریه توهمات ما در دوره گذشته مبنی بر خروج ایران از سوریه را از بین می برد.

وی در مقاله ای که سایت شبکه 12 اسرائیل آن را منتشر کرده است، تاکید می کند: برای اولین بار جنگنده های اسرائیل مناطقی را در سوریه هدف قرار داد که در بانک اهداف ارتش نیست و ارتش اسرائیل اکنون بر مساله مقابله با ایران تمرکز کرده است نه الحاق کرانه باختری.

یادلین می گوید: حملات علیه سوریه در شب های سه شنبه و چهارشنبه گسترده بود و مهم تر از آن این است که اسرائیل مناطقی را هدف قرار داد که پیش از این به آن ها حمله نکرده بود که یکی از این حملات منطقه "سویدا" را هدف قرار داد؛ منطقه‌ای که ساکنان آن دروزی هستند و تاکنون در ثبات بود، بنابراین از این حملات می‌توان به این نتیجه رسید که ایران میان سکان این منطقه نیز نفوذ کرده است و این مساله عادی نیست.

وی که رئیس اندیشکده مطالعات امنیت ملی دانشگاه تل آویو هم هست در ادامه مقاله خود می‌گوید: اعتقادی که برای مدت ها میان اسرائیلی ها فراگیر شده است و مفاد آن خروج ایرانی ها از سوریه است چه بسا که تنها یک "آرزو" باشد و باید این مساله را نیز جدی گرفت که ایرانی ها همانند گذشته تلاش خواهند کرد که به حملات مداوم پاسخ دهند.

عاموس یادلین در ادامه با بیان اینکه ایرانی ها پیش از این تلاش کردند که بلندی‌های جولان را هدف حملات موشکی قرار دهند افزود: مسئولان تل آویو باید این مساله را در نظر بگیرند که ایرانی ها برای نشان دادن توان بازدارندگی خود به اسرائیل، پاسخ هایی به حملات ارتش خواهند داد و سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان اکنون کفش ژنرال قاسم سلیمانی را پا کرده است و وی اکنون مسئول ارشد مسائل راهبردی و افسر عملیات است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند