انگلیس در آستانه یک کشف پول ساز قرار گرفت؛

تشخیص کرونا در ۱۰ دقیقه

کدخبر: 345678
اقتصادنیوز؛ بریتانیا تا کشف یک دستاورد بزرگ علمی برای تشخیص زود هنگام ویروس کوید ۱۹ فاصله زیادی ندارد و در صورت عملی شدن این نوآوری جدید میلیاردها دلار سود نصیب این کشور خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ انگلیس در آستانه یک ابتکار جدید برای تشخیص ویروس کرونا است که می تواند میلیاردها درآمدزایی برای این کشور به دنبال داشته باشد.

گذشته از اینکه هنوز واکسن این ویروس کشف نشده است یکی از چالش های بزرگ دیگری که این ویروس خطرناک دارد تست های زمان بر برای تشخیص مبتلایان است و البته مشکل بزرگ دیگر اینکه بعضی از مبتلایان به ویروس هیچ گونه علائمی ندارند و این باعث می شود تا آنها به راحتی ویروس را منتقل کنند و باعث ابتلای افراد زیادی شوند.

بریتانیا تا کشف یک دستاورد بزرگ علمی برای تشخیص زود هنگام ویروس کوید ۱۹ فاصله زیادی ندارد و در صورت عملی شدن این نوآوری جدید میلیاردها دلار سود نصیب این کشور خواهد کرد.

در  این کشف جدید که دانشمندان انگلیسی در آستانه نهایی کردن آن هستند ابتلای به ویروس کوید ۱۹ تنها در ظرف ۱۰ دقیقه شناسایی خواهد شد که این مشابه با تشخیص آزمایش بارداری در زنان است.

به گزارش اسکای نیوز در این آزمایش قطره ای از خون بر روی یک اسلاید که به تازگی ساخته شده است گذاشته می شود تا حضور آنتی بادی ها بر روی آن مشخص شود.

از طریق نشانه ها و علائم موجود در دستگاه آزمایش می توان ابتلای به ویروس  کوید ۱۹ را در تنها در عرض چند دقیقه تشخیص داد  حتی اگر فرد مبتلا بهبود یافته باشد و یا هیچ علائمی بیماری را نداشته باشد.

این کشف جدید توسط دانشگاه آکسفورد و ۴ شرکت برتر داروسازی انگلستان در حال انجام است.

پژوهشگران براین باور هستند که این کشف جدید می تواند درآمدزایی زیادی برای دولت انگلیس داشته باشد.

انجام دهندگان این آزمایش جدید نسبت به جواب دادن و صحت نتایج این روش تأکید کردند به ویژه که روش سنتی مبتنی بر کشیدن خون از یک رگ است که البته بیمارستانهای انگلیس این روش را نادرست تشخیص داد.

قبل از اینکه انگلیسی ها این روش جدید را بسط و گسترش دهند دانشگاه آکسفورد با مجموعه ای از چالش ها مواجه شده است از که مهم ترین آنها نیاز به بیش از دو هزار دواطلب برای انجام آزمایش های بیشتر است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما