کدخبر: ۳۴۵۷۲۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

محمدتوفیق العلّاوی، مامور سابق تشکیل کابینه عراق:

ما مدیون حشدالشعبی هستیم

اقتصادنیوز؛ «محمد توفیق علاوی» سیاستمدار عراقی و مامور سابق تشکیل کابینه این کشور در گفت‌وگو با شبکه خبری العهد گفت که «الحشد دستاورد بزرگ و مهمی به دست آورد... ما مدیون الحشد الشعبی هستیم».

به گزارش اقنصادنیوز به نقل از فارس؛ «محمد توفیق علاوی» سیاستمدار عراقی  و مامور سابق تشکیل کابینه این کشور که در نهایت مجبور به انصراف از این امر شد، به حادثه حمله به مقر سازمان الحشد الشعبی واکنش نشان داد.

علاوی در گفت‌وگو با شبکه خبری العهد گفت که «الحشد دستاورد بزرگ و مهمی به دست آورد... ما مدیون الحشد الشعبی هستیم».

محمد توفیق علاوی

وی با تأکید بر این که عراق به فضل الحشد الشعبی، در امنیت زندگی می‌کند، تصریح کرد: «طرحی وجود دارد تا بین ملت عراق، فتنه‌افروزی کند».

این سیاستمدار عراقی خاطر نشان کرد: «هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح، برای سرکوب فتنه، مداخله مثبتی کرد».

نیروهای مبارزه با تروریسم عراق پنجم تیر ماه جاری با ۴۰ خودروی زرهی به تیپ ۴۵ الحشد الشعبی متشکل از گردان‌های حزب‌الله عراق یورش بردند و تعدادی از مجاهدان الحشد الشعبی را دستگیر کردند.

این اقدام واکنش شدید طیفها و احزاب سیاسی عراق را به همراه داشت. سید «صدر الدین قپانچی» امام جمعه نجف بازداشت نیروهای الحشد الشعبی را اتفاقی خطرناک و غیر قابل قبول خواند و گفت:« الحشد شاید صبر داشته باشد، اما وطن و خون خود را نمی‌فروشد».

او  در جلسه‌ای به مناسب بیست و دومین سالگرد شهادت «محمد محمد صادق الصدر» ماموریت سرویس مبارزه با تروریسم عراق را مبارزه با داعشی‌ها و هسته‌های خاموش تروریستی دانست، نه تعرض به فرزندان الحشد الشعبی.

«حسن سالم» عضو فراکسیون پارلمانی صادقون عراق هم تاکید کرد که سرنوشت کسانی که به الحشد الشعبی تعرض کنند، نظیر سرنوشت گروهک تروریستی داعش خواهد بود.

سالم  خاطر نشان کرد: «الحشد الشعبی دژ استوار میهن است و  کسانی که به آن تعرض کنند  سرنوشت آن مثل داعش خواهد بود خواه اشغالگران آمریکایی یا مزدوران و سرسپرده های آنها باشند».

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند