کدخبر: ۳۴۵۸۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بوی "ماری جوانا" در آسمان پیشوا!

اقتصادنیوز: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پیشوا گفت: با اجرای طرح پایش اراضی کشاورزی، یک مزرعه بزرگ کشت گیاه مخدر ماری‌جوانا در این شهرستان کشف شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا: مرتضی طهماسبی با اشاره به اینکه شهرستان پیشوا از هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی گلخانه‌ای برخوردار است، بیان کرد: پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر کشت گیاه ماری‌جوانا در یکی از گلخانه‌های شهرستان، دستور لازم برای بازرسی از این گلخانه صادر شد که طی آن ۲۰۰ عدد بوته کامل این گیاه مخدر کشف و امحا شد.

طهماسبی افزود: در این بازرسی علاوه بر گیاه مخدر ماری‌جوانا، تعدادی سلاح غیرمجاز نیز کشف و ضبط شد.

وی اضافه کرد: به منظور جلوگیری از کشت مجدد گیاه مخدر ماری‌جوانا در سال زراعی آینده مقرر شد تا با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی و به صورت دوره‌ای از گلخانه‌های سطح شهرستان بازرسی کامل به عمل آید.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پیشوا با تأکید در برخورد با سوداگرانی که در اراضی کشاورزی نسبت به کشت گیاه مخدر اقدام می‌کنند، اظهار کرد: در راستای اعمال ماده ۱۳ قانون اصلاح مبارزه با قاچاق مواد مخدر با کسانی که در حوزه کشت مواد مخدر فعالیت کنند، به صورت جدی برخورد می‌شود.

وی افزود: در صورتی که مستأجر با آگاهی مالک نسبت به کشت گیاه مخدر ماری‌جوانا در اراضی کشاورزی اقدام کند، زمین متخلف به نفع دولت ضبط می‌شود.

طهماسبی همچنین از کشف مقادیر زیادی مواد مخدر در پیشوا خبر داد و افزود: در راستای اجرای طرح مقابله با سوداگران مرگ، یک شبکه ۶ نفری از قاچاقچیان به همراه سه دستگاه خودرو متلاشی شد و از این افرد ۳۰۰ کیلوگرم هروئین و تریاک و ۱۰۰ کیلوگرم مواد اولیه ساخت مواد مخدر صنعتی کشف شد.

شهرستان پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند