گلریزان ۱۰ میلیارد یورویی برای کمک به تولید واکسن کرونا

کدخبر: 345808
​اقتصاد نیوز:اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا از تامین اعتبار ۴.۹ میلیارد یورویی توسط اتحادیه اروپا برای توسعه انجام آزمایش‌های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا، مراقبت‌های درمانی مورد نیاز بیماران کووید-۱۹ و کمک به تحقیق و تولید واکسن کرونا خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از یورو نیوز، خانم فن در لاین اعلام کرد که این اعتبار از طریق بانک سرمایه گذاری اروپا تخصیص خواهد یافت و اعطای آن در جریان مشارکت روز شنبه رهبران و هنرمندان جهان صورت گرفته است.

رهبران جهان با همراهی هنرمندانی همچون شکیرا، کولدپلی و مایلی سایرس روز شنبه در یک کنسرت خیریه با هدف تامین بودجه لازم برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹ شرکت کردند. این رویداد به ابتکار اتحادیه اروپا و فعالان گروه «شهروند جهانی»(Global Citizen) با عنوان «هدف جهانی» برگزار شد.

این کنسرت ساعت ۸ شب شنبه به وقت اروپای مرکزی به میزبانی رئیس کمیسیون اروپا و دوین جانسون نماینده گروه شهروند جهانی به صورت برخط (آنلاین) در سراسر جهان برگزار شد و در جریان آن هنرمندان و رهبران جهان در مجموع ۶.۱۵ میلیارد یورو به این پویش بین‌المللی کمک کردند.

بدین ترتیب، ابتکار عمل اتحادیه اروپا در قالب راه‌اندازی پویش جهانی «واکنش جهانی به ویروس کرونا» (Coronavirus Global Response) ت اکنون منجر به جمع‌آوری بودجه‌‌ای بیش از ۱۰ میلیارد دلاری شده است.

هدف از این اقدام، کمک به تامین مالی پروژه‌های تحقیقاتی برای شناسایی و ساخت دارو و واکسن کرونا به منظور هدایت «عادلانه و درست» امکانات و مراقبت‌های درمانی مورد نیاز بیماران مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان اعلام شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما