کدخبر: ۳۴۶۰۴۶ لینک کوتاه

محبوب‌ترین خودروهای کارکرده در دوران پس از کرونا

​اقتصاد نیوز:زمانی که ویروس کرونا شروع به گسترش در سراسر جهان کرد کشورها اقدام به تعطیلی صنایع و مدارس و رویدادهای گوناگون کردند. این امر روی خودروسازان نیز تأثیر گذاشت زیرا آن‌ها مجبور به تعطیلی کارخانه‌ها و نمایندگی‌ها شدند و این امر یعنی سقوط آزاد فروش.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از پدال،  اکثر کشورها شروع به رفع اقدامات قرنطینه‌ای خود کرده‌اند و محدودیت‌ها کاهش یافته است. کم‌کم مردم شروع به خرید دوباره خودروهای صفرکیلومتر و کارکرده می‌کنند. مطالعه جدید iSeeCars.com به دنبال پیدا کردن محبوب‌ترین خودروهای کارکرده در ماه می و پس از کاهش شدید فروش در ماه آوریل بوده است. آمار فروش خودرو در می ۲۰۲۰ افزایش ۱۰۵.۵ درصدی نسبت به ماه آوریل همین سال داشته است. در ادامه شما را با محبوب‌ترین خودروهای کارکرده در دوران پس از کرونا آشنا می‌کنیم.

  1. جیپ گرند چروکی

جیپ گرند چروکی

طرفداران شاسی بلندهای جیپ پس از دوران کرونا سریعاً خود را به نمایندگی‌های این شرکت رسانده‌اند. البته مدل‌های کارکرده نیز محبوب بوده‌اند و فروش گرند چروکی در ماه می ۲۰۲۰ با افزایش ۶۷ درصدی نسبت به ماه آوریل روبرو شده است. همچنین فروش این خودرو نسبت به ماه می ۲۰۱۹ نیز رشد ۱۱.۸ درصدی را نشان داده است.

  1. فورد F-150

فورد F-150

حضور این پیکاپ در لیست ما مایه تعجب نشده است. F-150 یکی از پرفروش‌ترین خودروهای صفرکیلومتر در آمریکا بوده و خب نمونه‌های کارکرده آن نیز بسیار محبوب هستند. فروش ماه می این خودرو نسبت به ماه آوریل رشد ۴۹.۲ درصدی داشته و نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ نیز افزایش فروش ۱۲.۲ درصدی دیده می‌شود.

  1. تویوتا تاکوما

تویوتا تاکوما

تاکوما آمار فروش F-150 را ندارد اما برای دوستداران پیکاپ های میان سایز گزینه مطلوبی است. این خودرو افزایش فروش ۵۳.۷ و ۱۳ درصدی نسبت به ماه آوریل ۲۰۲۰ و ماه می ۲۰۱۹ را ثبت کرده است.

  1. مرسدس GLC

مرسدس GLC

کراس اوورها بار دیگر ثابت کرده‌اند محبوب هستند و برخی مشتریان خواهان نمونه‌های کارکرده و لوکس آن‌ها پس از دوران کرونا هستند. فروش GLC در ماه می ‌افزایش ۹۴.۹ درصدی نسبت به ماه آوریل را نشان می‌دهد. فروش این خودرو نسبت به ماه می ۲۰۱۹ نیز ۱۴.۱ درصد بیشتر شده است.

  1. نیسان روگ اسپورت (قشقایی)

نیسان روگ اسپورت (قشقایی)

روگ اسپورت کوچک‌تر از روگ استاندارد بوده و یکی از دو کراس اوور ساب کامپکتی است که در این لیست حضور یافته است. فروش ماه می این خودرو نسبت به ماه آوریل ۴۴.۸ درصد و نسبت به ماه می ۲۰۱۹ حدود ۱۴.۸ درصد بیشتر شده است.

  1. جیپ کامپس

جیپ کامپس

کامپس دومین محصول جیپ در لیست ماست. فروش این خودرو در ماه می ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال پیش ۱۷.۷ درصد بیشتر شده است. همچنین کامپس رشد فروش ۴۱.۹ درصدی نسبت به ماه آوریل ۲۰۲۰ را بر جای گذاشته است.

  1. شورولت تراکس

شورولت تراکس

تراکس دیگر کراس اوور ساب کامپکت لیست است. بهبود فروش این خودرو نسبت به ماه می ۲۰۱۹ و ماه آوریل ۲۰۲۰ به ترتیب ۲۳.۹ و ۵۹.۳ درصد بوده است.

  1. فولکس‌واگن پاسات

فولکس‌واگن پاسات

پاسات هم رشد فروش ۲۹ درصدی نسبت به ماه می ۲۰۱۹ را تجربه کرده است. این سدان در ماه می ۲۰۲۰ افزایش فروش ۷۱.۲ درصدی نسبت به ماه آوریل را ثبت نموده است.

  1. کادیلاک XT5

کادیلاک XT5

این خودرو جایگزین نسخه سالخورده SRX شده است. XT5 جدید به عنوان مدل سال ۲۰۱۷ معرفی و سریعاً به یکی از محصولات پرفروش این برند بدل شد. حضور XT5 در بالای لیست ما جای تعجب ندارد. این خودرو رشد فروش ۳۷.۹ درصدی نسبت به ماه می ۲۰۱۹ و رشد ۴۶ درصدی نسبت به ماه آوریل ۲۰۲۰ را تجربه کرده است.

  1. هوندا HR-V

هوندا HR-V

کراس اوور کامپکت هوندا با افزایش فروش ۵۳.۱ درصدی نسبت به ماه می ۲۰۱۹ در رتبه اول قرار گرفته است. افزایش فروش ماه می ۲۰۲۰ این خودرو نسبت به ماه آوریل ۲۰۲۰ نیز ۸۸.۸ درصد بوده که بیشترین بین این ۱۰ خودرو می‌باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند