کدخبر: ۳۴۶۰۸۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تعداد نیروهای ائتلاف سعودی که در یمن کشته شدند اعلام شد

اقتصادنیوز: «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی طی ۳ روز گذشته در محور عملیاتی مأرب و بیضاء ۲۵۰ تن از نیروهای ائتلاف سعودی را کشته، زخمی و یا اسیر کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا: سریع افزود: نیروهای مسلح یمنی حدود ۴۰۰ کیلومتر مربع از مناطق بیضاء و مأرب را از اشغال نیروهای ائتلاف سعودی آزاد کردند.

وی گفت: شهرستان ردمان استان بیضاء به صورت کامل پاکسازی شده و در استان مأرب نیز بخش‌های وسیعی از شهرستان العبدیه پاکسازی شده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اضافه کرد، در این عملیات نظامی واحدهای مختلف نظامی از جمله پهپادی و موشکی مشارکت داشتند و تعدادی خودروی زرهی اماراتی و سعودی و همچنین انواع مختلف مهمات غنیمت گرفته شد.

سریع گفت: طی روزهای گذشته جنگنده بمب‌افکن‌های ائتلاف سعودی در پشتیبانی هوایی از نیروهای خود بیش از ۲۰۰ نوبت مناطقی از استان‌های مأرب و بیضاء را بمباران کردند.

وی همچنین از مواضع قبایل البیضاء در رد مزدوران و خیانتکاران قدردانی و بر اجرای گام‌های راهبردی مهم تأکید کرد.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی-آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

براساس گزارش المسیره، بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند