کدخبر: ۳۴۶۱۲۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اتحاد اسرائیل و عربستان علیه ایران

اتحاد اسرائیل و عربستان علیه ایران

رژیم صهیونیستی از اظهارات و موضع ضد ایرانی وزیر مشاور در امور خارجه عربستان ابراز شادمانی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از اظهارات عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه حکومت سعودی و ادعاهای واهی وی علیه جمهوری اسلامی ایران تمجید کرد.

صفحه عربی وابسته به وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در توئیتر با بازنشر توئیت وزارت خارجه سعودی که دربرگیرنده اظهارات خصمانه و ادعاهای واهی عادل الجبیر علیه ایران است، ذوق و شوق خود از این مسئله را آشکار کرد.

الجبیر روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی با برایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا در اظهاراتی گستاخانه و در تلاش برای منحرف کردن افکارعمومی از حمایتهای گسترده آل سعود از تروریسم تکفیری منطقه ای و بین المللی و مشارکت در کشتار مردم کشورهای عربی از جمله عراق، سوریه و یمن مدعی شد که توافق هسته ای ضعیف است و با وجود آن، ایران به نقض آن ادامه داده و جهان باید با قاطعیت در برابر سیاستهای تروریستی ایران بایستد...

وزیر مشاور در امور خارجه حکومت سعودی در تبعیت کامل از سیاست‌های خصمانه آمریکا همچنین تمدید تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران را خواستار شد.

اواسط خردادماه سال جاری «کلی کرافت» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز اعلام کرد که پیش نویس قطعنامه‌ای را که خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران است ،میان اعضای شورای امنیت از جمله روسیه توزیع کرده است.

برای تصویب یک قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل متحد باید دست‌کم 9 کشور عضو شورای امنیت با آن موافقت کنند و در عین حال قطعنامه از سوی هیچ‌یک از اعضای دائم شورای امنیت (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس و فرانسه) وتو نشود.

روز سه‌شنبه چند دیپلمات غربی در مصاحبه با نشریه آمریکایی فارن پالیسی اعلام کردند که قطعنامه پیشنهادی آمریکا -که از امروز چهارشنبه بررسی و بحث درباره آن در شورای امنیت آغاز می‌شود- برخلاف تبلیغات دولت ترامپ از حمایت کافی در شورای امنیت برخوردار نیست و احتمالاً این قطعنامه حتی بدون در نظر گرفتن وتوی آن از سوی روسیه و چین، به تصویب نخواهد رسید.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند