با شیوع ویروس کرونا پررونق‌ترین تجارت چیست؟+ عکس

کدخبر: 346392
اقتصاد نیوز: در سایه شیوع ویروس کرونا، استفاده از ماسک به یک نیاز و حتی الزام در جوامع بشری تبدیل شده، اما در سایه گسترش استفاده از این پوشش بسیاری از مردم پیش از آنکه به دنبال اهداف پیشگیری و بهداشتی استفاده از ماسک باشند استفاده مدلینگ از آن را مدنظر دارند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از اعتمادآنلاین؛ ویروس کرونا باعث شده تا تولید و فروش ماسک به یکی از پررونق‌ترین تجارت‌های مرتبط با شیوع ویروس کرونا تبدیل شود. با توجه به توصیه مسئولان برای تاثیر ماسک در مقابله با شیوع ویروس کرونا این تجارت رونق بیشتری هم پیدا کرده است.

 در سایه شیوع ویروس کرونا، استفاده از ماسک به یک نیاز و حتی الزام در جوامع بشری تبدیل شده، اما در سایه گسترش استفاده از این پوشش بسیاری از مردم پیش از آنکه به دنبال اهداف پیشگیری و بهداشتی استفاده از ماسک باشند استفاده مدلینگ از آن را مدنظر داشته که همین امر باعث پدید آمدن ابتکارهای مختلف و سودآوری هنگفتی شده است.

رویترز در گزارشی از شرق آسیا خبر داد: ماسک به یکی از ملزومات مدلینگ در مالزی و اندونزی تبدیل شده و با وجود آنکه در این دو کشور میزان شیوع کرونا در حال کاهش است، اما باز هم استفاده از ماسک به بخشی از استایل افراد تبدیل شده است.

این محبوبیت به حدی رسیده که شماری از تولیدهای پوشاک اقدام به تولید ماسک‌هایی بر اساس سفارش مشتریان خود کرده و ماسک‌هایی که چهره همان فرد روی آن چاپ شده و چهره خندان یا آرایش‌شده صورت زنان روی ماسک‌ها رواج بسیاری پیدا کرده است.

یکی از کارگاه‌های چاپ پارچه هم‌اکنون بخشی را برای چاپ تک‌سفارش‌های مشتریان خود اختصاص داده است و مشتریان می‌توانند از طریق اینترنت تصاویر مورد علاقه خود را سفارش داده و بعد از ارسال تصاویر آن را چاپ شده روی ماسک دریافت کنند.

فاصله بین سفارش تا تولید در حال حاضر ۳۰ دقیقه است و هر یک از این ماسک‌ها حدود ۳.۵ دلار برای مشتریان هزینه خواهد داشت.

به گفته مدیران کارگاه، ابتکار این روش باعث شد تا تجارت آن در بحران انقباضی اقتصاد در دوره شیوع ویروس کرونا هم فعال و پررونق باقی بماند.

در همین حال در مالزی هم ماسک‌های منقش به تصاویر مختلف رواج بسیار زیادی پیدا کرده است.

علاوه بر آن یک شرکت منسوجات در مالزی نیز ماسکی دائمی را از پارچه‌های پنبه‌ای تولید کرده است. این ماسک دو لایه داشته و در میان آنها فاصله‌ای جهت قرار دادن فیلتر در نظر گرفته شده است تا به جای دور انداختن ماسک، فقط فیلتر آن تعویض شود و ماسک اصلی بعد از شست‌وشو مجدداً مورد استفاده قرار بگیرد.

از اردن هم خبر رسید یک سرآشپز در این کشور پوست بادمجان را به ماسک تبدیل کرده است.

او می‌گوید با استفاده از تجربه‌ای که در آشپزی سنتی داشته و با کمک دو طراح لباس موفق شد از پوست بادمجان ماسکی زیبا بسازد که مورد استقبال هم قرار گرفته است.

 

 

ماسک 1

 

ماسک2

 

ماسک 3

 

ماسک4

 

ماسک5

تیتر یک
  • در گزارش «اقتصادنیوز» از بازار متشکل ارزی بررسی شد؛

    اقتصادنیوز: در معاملات امروز ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ اختلاف بین قیمت دلار بازار آزاد و سنا افزایش یافت، اما یورو آزاد به یورو…

از دست ندهید
بلیط هواپیما